7.10 Додавання в систему холодоагенту й холодоносія і їх видалення

 

Додавання холодоагенту й холодоносія викликане неминучими їхніми втратами в процесі експлуатації холодильних установок. Втрати холодоагенту відбуваються через нещільності в з'єднаннях, у сальниках компресорів і запірно-регулюючої арматур, при випуску повітря, при розкритті компресорів. Холодоагент додають у систему в тій же послідовності, що й при заповненні.

Для визначення кількості агента, доданого в систему, балон, приєднаний до нагнітального вентиля, повинен перебувати на вагах.

Після додавання агента пускають компресор, щоб перевірити, чи досить заповнення системи, і спостерігають, чи нормально працює машина.

Розсіл, що додається в систему, подають через, фільтр. Повітря при цьому випускають через повітряні крани.

Для видалення холодоагенту із системи балони, у які повинен бути перекачаний агент із системи, ретельно очищають і зважують. Заповнювати балони дозволяється тільки при непрострочених строках їх огляду. Балони, що не мають надлишкового тиску парів аміаку перед заповненням вакуумують. Потім балон приєднують до наповнювального вентиля на регулюючій станції, закривають запірний вентиль, установлений після терморегулювального вентиля, відключають пресостат, пускають установку; відсмоктують агент із випарника лінії, що всмоктує, і картера в конденсатор; зупиняють компресор, закривають усмоктувальний і нагнітальний вентилі компресора; відкривають вентиль на балоні й наповнювальный вентиль колектора; прохолоджують балон, накривши мокрою тканиною й поливаючи холодною водою.

При перекачуванні холодоагенту в балони не допускається перевищення тиску аміаку більше 1,3 МПа, фреону – 0,9 МПа. Заповнення балонів аміаком не повинне перевищувати 0,5 кг/л, фреоном 0,61 кг/л. По закінченню заповнення закривають вентилі на балоні й заправний на колекторі.

Розсіл, що віддаляється із системи, пропускають через фільтр і зливають у бак для готування розсолу.