7.9 Видалення з системи газів, що не конденсуються

 

Скупчення у системі газів, що не конденсуються, (головним чином повітря) призводить до підвищення тиску в конденсаторі, що знижує холодопродуктивність компресора, збільшує витрату електроенергії, підвищує температуру пароподібного холодоагенту після його стискання в компресорі. Найпростіше вилучити повітря через спускний клапан.

В установках з горизонтальними кожухотрубчастими конденсаторами повітряно-аміачну або повітряно-фреонову суміш відбирають із верхньої частини лінійних ресиверів, в установках з вертикальними кожухотрубчастими конденсаторами – з їхньої верхньої частини. За 2...3 години до випуску суміші зупиняють компресор, але подачу охолодної води або повітря в конденсатор не припиняють, щоб понизити температуру суміші. На наконечник спускного клапана насаджують гумовий шланг, інший кінець якого опускають у посудину з водою. Злегка відкривають клапан  і спостерігають за повітрям, яке у вигляді пухирців проходить через воду. Коли поява пухирців припиняється, клапан закривають.

У системах з автоматичним повітровідділенням суміш через клапан випуску повітря, зблокований з регулятором рівня рідини аміаку, надходить автоматично в посудину з водою.