3.2 Агрегати для механічної зйомки шкір

 

Перед початком роботи установки ФУАМ оглядають тяговий ланцюг і зірочки й переконуються в наявності мастила в точках змащення. Після цього включають електродвигуни привода тягового ланцюга й повороту фіксатора.

У процесі експлуатації робітники, що обслуговують установку (два підсікальника й один по обслуговуванню поворотного фіксатора), стежать, щоб важіль фіксатора при повороті захоплював тушу й переміщав її до місця фіксації; зупинка фіксатора після повороту на 90 º (1,570 рад) здійснювалася автоматично за допомогою кінцевого вимикача; інший важіль фіксатора захоплював наступну тушу й подавав її до місця фіксації; по закінченню зйомки шкіри й включення поворотного фіксатора, туша без шкіри переміщалася від установки до місця фіксації; на підвісному шляху фіксатора одночасно перебували 3 туші (одна в місці зняття пристосування для фіксації передніх ніг; друга – у місці зйомки шкіри; третя – у місця фіксації).

Швидкість зйомки шкіри з туш великої рогатої худоби регулюють за допомогою чотиришвидкісного електродвигуна привода установки.

Перед початком роботи установки ФСБ необхідно, щоб тяговий ланцюг одним кінцем кріпилася за забіловану частину шкіри, а іншим – накидався на палець барабана в той момент, коли туша перебуває поблизу пальців, було зроблено змащення пальців і копіра крізь пази, у які втоплені пальці.

При зйомці шкір знизу нагору туши підвішують за передні ноги на фіксаторі за допомогою зачіпу (ланцюг одним кінцем чіпляється за шкіру, іншим – за палець барабана).

У процесі експлуатації звертають увагу на наявність змащення у вузлах; роботу копіра; надійність закріплення ланцюгів на шкірі й барабані; скидання шкір з ланцюгом; чистоту поверхні козирка.

При зйомці шкір зверху вниз пальці повинні бути встановлені у верхньому положенні, а при зйомці шкір знизу нагору – у нижньому.

Перед початком роботи агрегату ФШН перевіряють кріплення гаків для фіксації свинячих туш за щелепу на напільному конвеєрі, кріплення захватів для шкір на ланках ведучого ланцюга похилого конвеєра, натяг ланцюгів конвеєрів.

У процесі експлуатації при підході туш до конвеєра фіксації в щелепу туші вставляють гачок з ланцюгом.

Синхронність роботи конвеєрів агрегату й цехового конвеєра регулюють за допомогою безступінчастих гідравлічних варіаторів.

Змащення конвеєрів провадять відповідно до карт змащення конвеєрів. Гаки для фіксації свинячих туш, захвати для шкір, пальці конвеєрів, що вийшли з ладу, вчасно заміняють.