3.4 Обладнання для теплової обробки й очищення туш

 

Перед початком роботи прямокутний резервуар шпарильного конвеєризованого чана заповнюють водою. Підігрів води до температури 62...65 ºС здійснюється подачею пари через паропровід. Цю температуру підтримують автоматично за допомогою терморегулятора й регулювального клапана. Подача пари може здійснюватися й вручну, минаючи цей клапан. Рівень води в чані постійний. Воду прохолоджують шляхом її перекачування з резервуара в чан відцентровим насосом через душовий пристрій. Після включення привода чана свинячі туші занурюючись у нагріту воду, піддаючись шпарці. Тривалість шпарки 3...4 хв.

Фіксатор утримує туші від виринання. На приводному валу чана свинячі туші, що піддаються шпарці, викидаються на приймальний стіл шкребмашини. Одночасно спрацьовує механізм автоматичного вивантаження шкребмашини, опускаючи її полірувальний барабан в нижнє положення.

У процесі експлуатації стежать за роботою конвеєра, який повинен переміщатися плавно й без поштовхів, і насоса, а також за герметичністю паропроводу. Тертьові частини змазують відповідно до карти змащення заводу-виготовлювача.

Перед початком роботи шкребмашини ФУШ-100 прокручують барабани на холостих обертах, перевіряють стан шкребків.

При експлуатації машини стежать за міцністю кріплення шкребків на барабані й вчасно вживають заходів щодо заміни шкребків, що вийшли з ладу. Кінці шкребків закруглюються так, щоб не було гострих граней і заусенців, які можуть ушкодити поверхню туші.

Особливу увагу приділяють контролю за роботою механізму автоматичного вивантаження.

Ребристий, скребковий і полірувальний барабани повинні обертатися плавно й без заїдань.

В процесі експлуатації стежать, щоб через душовий пристрій безупинно подавалася тепла вода з температурою на 5...6 ºС нижче, ніж температура води в шпарильному чані. Щетину, що нагромадилася на дні збірника, періодично видаляють через дверцята, змонтовані в стінці каркаса.

Перед початком роботи обпалювальної печі для обпалювання свинячих туш перевіряють справність гідроприводу, 2...3 рази закривають і відкривають напівциліндри печі, злегка змазують ролики й напрямні. Після запалювання пальників (форсунок), регулювання полум'я й досягнення температури газів усередині печі 1000...1200 ºС свинячі туші подають по підвісному шляхові. Необхідною умовою нормальної роботи гідроприводу печі є тиск у живильному трубопроводі не менше 29 МПа.

Для нормального просування субпродуктів у барабані піч повинна мати ухил 5...8º (0,087...0,139 рад) убік виходу обпалених продуктів. Кут регулюють за допомогою двох гвинтів на передніх ніжках станини печі. При експлуатації печі необхідно забезпечувати мінімальний тиск газу в пальнику (200 Па).

Перед завантаженням печі запалюють пальник (форсунку), і для прогріву піч пускають на холостому ходу. Через 7...10 хв. починають рівномірне завантаження сировини через завантажувальну вирву.

Опорні ролики змазують солідолом Л один раз у п'ять днів, ланцюг змазують один раз на місяць.

Перелік основних несправностей обладнання для оброблення туш і способи їх усунення наведено в технічній документації.