7.6 Повітроохолоджувачі й остудні батареї

 

Обслуговування остудних пристроїв зводиться до забезпечення необхідного питомого теплознімання з їхньої поверхні, для чого батареї з верхньою подачею аміаку заповнюють рідким агентом на 30 %, з нижньою подачею аміаку на 40 %, повітроохолоджувачі з верхньою подачею аміаку – на 50%, з нижньою подачею аміаку – на 70%. Батареї ИРСН із верхньою подачею заповнюють рідким фреоном на 50%, з нижньою подачею рідкого фреону на 70%.

Спостерігають за роботою вентиляторів і електродвигунів повітроохолоджувачів, Контролюють циркуляцію повітря через повітроохолоджувачі й охолоджувані приміщення. Відтаювання остудних пристроїв виконують у міру наростання снігової шуби (у повітроохолоджувачів при товщині не більше 10 мм, у батарей - 20 мм).

У безнасосній аміачній системі подачу рідкого холодоагенту регулюють по його рівню в повітроохолоджувачі або по перегріву пари, у насосній схемі – по обмерзанню повітроохолоджувачів. При пуску повітроохолоджувача електродвигун включають до початку охолодження, щоб виключити можливе примерзання крильчатки вентилятора. Повітря з батарей випускають періодично за допомогою повітряних кранів, установлених у верхніх крапках деяких батарей. Не допускається замерзання трубопроводів, що відводять із піддонів повітроохолоджувачів талу воду, що утворюється під час відтавання повітроохолоджувачів.