6.1 Вовчки

 

Перед початком роботи переконуватися у відсутності сторонніх предметів у завантажувальній чаші й правильності напрямку обертання шнека.

Спочатку завантажують невелику кількість м'яса, включають електродвигун і витримують пусковий момент (до 1 хв.), поки шнек набере номінальну швидкість обертання.

При експлуатації машини стежать за тим, щоб у процесі завантаження сировини в чашу в неї разом з м'ясом не попадали кістки, металеві й дерев'яні предмети, що може викликати поломку шнека та робочих органів.

Під час нормальної подачі продукту, що подрібнюється, у чашу роботу ріжучого механізму налаштовують гайкою-маховиком. Особливу увагу приділяють регулюванню ножів механізмів. Якщо занадто затягти гайку, то двосторонній ніж заклинюється між площинами протирізальних пластин, що, з однієї сторони крім поломки ножів може викликати поломку механізмів машини, а з іншого – зазор між лезами хрестоподібного ножа й площинами пластин погіршує умови різання й збільшує споживану потужність. Леза хрестоподібних двосторонніх ножів переточують по передніх гранях. Леза ножів повинні щільно прилягати до площин ножових решіток, і між ними не повинно бути ніяких просвітів. Уникають холостих ходів, тому що робота на «сухих» ножах приводить до їхнього передчасного затуплення (змащення ножових механізмів під час роботи машини здійснюється продуктом, що переробляється).

У чашу завантажують м'ясо рівномірно, що подовжує термін служби машини. При повному завантаженні машини м'ясом не рекомендується допускати її зупинки. Усі тертьові частини, і редуктор змазуються згідно з картою змащення.

 image077.jpg

Рисунок 6.1.1 – Фото вовчок для мяса

 

image079.jpg

 

         Рисунок 6.1.2 -   Приклади вовчків: а) Автоматичний з мішалкою LM 130/A; б) Шнековий для подрібнення м'яса JR.