5.5 Особливості технології роздавання кормів у свинарстві

 

На фермах і комплексах по виробництву свинини прийняті два типа годування:

- рідкими та напіврідкими кормами;

- сухими комбікормами.

Годування рідкими кормами («рідке» годування) здійснюється вологими кормовими сумішками (вологість 60…75%) приготовленими із комбікормів і подрібнених коренеплодів внутрішньогосподарчого виробництва. До складу кормосумішок можуть входити харчові відходи, а також побічні продукти тваринного та рослинного походження (відвійки, сироватка тощо).

Система «рідкої» годівлі фірми «ФУНКІ» (рис. 5.9) дозволяє оптимізувати годівлю і помітно підвищити ефективність роботи господарства за рахунок зниження втрат корму і забезпечення високої продуктивності тварин за рахунок використання альтернативних кормових складових.

Місткість для змішування компонентів кормосуміші зроблено із поліестру, зміцненого скловолокном, і оснащено мішалкою турбінного типу з неіржавіючої сталі. Місткість забезпечує точне зважування і ретельне перемішування кормових складових.

funki.png

Рис. 5.9. Система «рідкої» годівлі фірми «ФУНКІ»

Багаторазова годівля тварин з точним дозуванням кормів працює автоматично (рис. 5.10). За допомогою резервуара закваски можна оптимізувати рівень поживних речовин у кормовій суміші. Система легка в керуванні вводяться дані свинарника, на основі яких ведеться автоматична годівля, можливе дистанційне керування через Інтернет.

 

funki_2.png

Рис. 5.10 – Пульт керування система «рідкої» годівлі

 фірми «ФУНКІ»

Програма керування захищена від дії навколишнього середовища, стрибків напруги і збоїв подачі електроенергії програма самостійно відновлює припинений процес.

Разом з тим за статистикою, на даний час більше 70% фермерів у світі використовують для годівлі свиней так звані «сухі» корми.

Зменшення кількості ферм де використовують годівлю «рідкого» типу пояснюється наступними причинами: низькою якістю води; перебоями в подачі електроенергії; відсутністю кваліфікованого обслуговуючого персоналу тощо. Залежність від цих складових при «рідкій» годівлі дуже велика.

«Суха» годівля свиней (рис. 5.11) здійснюється за допомогою кормових автоматів через дозуючу заслінку в кожному груповому станку за допомогою загального електропривода. Корм подається повільно, згідно з вибраною швидкістю. Швидкість подачі, що постійно регулюється, забезпечує оптимальний прийом корму тваринами.

suha_god_vlya_svin_.png

Рис. 5.11. Система «сухої» годівлі свиней

 

При використанні кормових автоматів «сухою» систему годівлі можна назвати умовно. Наявність вбудованих напувалок в конструкції автомата дозволяє отримувати тваринам зволожений змочений корм, що забезпечує кращу його засвоюваність і більші прирости.

Роздавання кормів у свинарниках залежно від типу годування може здійснюватись стаціонарними (механічними, гідравлічними, пневматичними) і пересувними (мобільними, координатними) кормороздавачами різних конструкцій.