ВСТУП

 

   Економічна ситуація, що склалася в країні негативно вплинула на функціонування тваринницьких підприємств. Створений диспаритет цін і собівартості продукції ферми за рахунок різкого підвищення кошторису витрат на сільськогосподарську техніку та обладнання, електроенергію, паливно-мастильні матеріали, корми та ін., привів до падіння рівня продуктивності тварин і скорочення поголів’я. Деякі господарства взагалі ліквідували тваринництво через їхню збитковість.

Головною задачею піднесення тваринництва на сьогодні є відновлення так званих вертикальних зв¢язків між виробником-переробником і споживачем шляхом створення керівної ситуації, забезпечуючи позитивний вплив на розвиток виробництва.

Вирішення проблеми знаходиться в повній зміні традиційної системи тваринництва. Ці рішення засновано на поліпшенні керування тваринами, їх годівлею, зокрема, за рахунок використання фуражних кормів і балансування раціону.

           Для прискорення процесу стабілізації технологічного забезпечення галузі доцільно для великого товарного виробництва застосувати існуючі технології, визначивши їх як базові. Це дасть можливість без значних витрат і в короткі строки відновити виробництво тваринницького обладнання на існуючих заводах.

           Годівля тварин повинна базуватися на балансуванні раціону за поживністю й енергією, де основною має бути заготівля високоякісних силосу, сінажу, сіна, виробництво комбікорму як безпосередньо на фермі, так і на комбікормових заводах, де також виробляються і реалізуються кормові добавки.

          Для виробників продукції у приватному подвір’ї необхідно терміново розробити технологічні рішення і обладнання для утримання тварин, заготівлі та приготування кормів. Другим варіантом (а він повинен стати основним) кормозабезпечення приватного сектора є заготівля кормів на тваринницьких фермах.

           Розвиток механізованих технологій має здійснюватись за рахунок розробки і впровадження існуючих технологічних процесів у різних напрямах.