2.2.3.1 Солодовня з окремо встановленими ящиками

У приміщенні встановлюють 8 ящиків (по числу днів пророщування солоду). У ящику на висоті близько 2 метрів від основного дна встановлене друге сітчасте дно, на яке укладається зерно, що підлягає пророщуванню. Підситовий простір служить каналом подачі кондиційованого повітря у шар солоду. Провітрювання може здійснюватися періодично або безперервно; останній спосіб краще, оскільки при цьому зерно пророщується рівномірно і повітря витрачається в одиницю часу менше, ніж при періодичному провітрюванні.

Солод в ящиках перемішують шнековим перегрібачем один-два рази на добу. При роботі шнекового перегрібача сусідні шнеки обертаються назустріч один одному і піднімають нижні шари солоду наверх; в той же час каретка перегрібача повільно рухається уздовж ящика.

Для підтримки вологості солоду 43…45% в ящику встановлена зрошувальна система, яка складається з трубопроводу з отворами, в які вставлені форсунки. Зрошувальна система може бути встановлена вздовж стінок ящика або під кареткою шнекового перегрібача. Вивантаження готового солоду здійснюється в ручну з допомогу пневмотранспорту.

image027.png

 

image028.png

Рисунок 2.2.3.1.1 – Ящикова солодовня із загальною установкою для кондиціонування повітря:

1-8 – ящики; 9 – підситовий канал; 10 – камера кондиціонування; 11 – вентилятор; 12 – сітчасте днище; 13 – шнековий перегрібач-розвантажувач; 14 – корпус ящику.