2.2.3.3 Солодовня з пересувною грядкою

Солодовня з пересувною грядкою (рис. 2.2.3.3.1)  являє собою довгий ящик 6, підситовий простір 9 який розділений в поперечному напрямку перегородками на кілька відділень, число яких дорівнює або кратне числу доби рощення. На поздовжніх стінках ящика 6 укладено рейки, по яких уздовж ящика періодично пересувається ковшовий солодо-перегрібач 5 за допомогою візка 4. При робочому ході перегрібач 5 перекидає пророщуване зерно, чим досягається не тільки його перемішування, а й переміщення уздовж ящика.

Робочий хід перегрібача має напрямок від місця вивантаження готового солоду до місця завантаження замоченого ячменю. Замочене зерно з апаратів для замочування 7 і 8 завантажується завжди в одне і те місце солодорощуваного ящику 6. Перегрібач приводиться в рух через кожні 12 або 24 год і кожен раз перекидає зерно на один крок, а на звільнену площу сита знову завантажується замочене зерно. Солод, проходячи до місця вивантаження, при черговому робочому ході перегрібача викидається в бункер 3, звідки транспортерами 1 і 2 (шнеком, стрічкою, елеватором і т.п.) передається в сушарку.

Пророщене зерно провітрюється кондиціонованим повітрям, що нагнітається вентилятором в центральний канал 10, що проходить уздовж усього солодорощуваного ящику 6. Подача кондиціонованого повітря з цього каналу в кожне відділення підситового простору 9 регулюється шибером в залежності від інтенсивності росту, необхідності відводу діоксиду вуглецю, що виділяється і підтримки оптимальної температури.

При паралельній установці декількох солодорощуваних ящиків 6 з пересувними грядками кондиціонери розміщують з таким розрахунком, щоб в кожному з них повітря готувалося для певної стадії солодорощення:

Ø в першому кондиціонері - незволожене повітря для підсушування вологого, тільки що розвантаженого в ящик замоченого зерна, і підв'ялювання свіжопророслого солоду перед вивантаженням його з солодовні в сушарку;

Ø у другому кондиціонері - охолоджене і зволожене повітря для провітрювання грядки на третій - четвертий день солодорощення і т. ін.

image030.png

 

image031.jpg

Рисунок 2.2.3.3.1–  Солодовні з пересувною грядкою:

1, 2 – транспортери; 3 – бункер; 4 – візок; 5 – ківшевий солодо-перегрібач; 6 – ящик; 7, 8 – замочні апарати; 9 – підситовий простір; 10 – центральний канал.