4.1 Паростковідбійні машини

Найпростіша паростковідбійна машина являє собою сітчастий барабан з обертовими в ньому лопатями (рис. 4.1.1).

Основним робочим органом в неї є вал 4 з закріпленими на ньому і злегка поверненими відносно горизонтальної осі лопатями 5. Вал, що обертається від приводу 9, розміщений в корпусі 1 над сітчастим жолобом 6 з щілинними отворами розміром 1,75×20 мм. Площа поверхні цього жолоба становить 4,6 м2. Солод з паростками, рівномірно завантажується в машину через верхній штуцер та переміщається обертовими лопатями по сітчастому жолобу. При цьому за рахунок ударних впливів лопатями, а також в результаті тертя зернівок солоду як одна об одну, так і об поверхню сітчастого жолоба, паростки відокремлюються від зернівок і провалюються через отвори сітчастого жолобу в розвантажувальний шнек 7, що обертається від приводу 8. За допомогою цього шнека солодові паростки вивантажуються з машини.

image044.png

Рисунок  4.1.1 – Принциповий пристрій паростковідбійної машини МСА-20:

1 – корпус; 2 – крупно-вічкове сито; 3 – отвір; 4 – вал; 5 – лопаті; 6 – сітчастий жолоб; 7 – шнек для вивантаження паростків; 8, 9 – електроприводи

 

Безпосередньо перед вивантаженням з паростковідбійної машини солод з сітчатого жолобу потрапляє на крупно-вічкове сито 2 з діаметром отворів 15 мм. Площа поверхні крупно-вічкового сита складає 0,9 м2. Зерна солоду провалюються через ці отвори і на виході обдуваються повітрям, що поступає в машину через отвір 3. Повітря захоплює частинки, що відрізняються від зернівок солоду аеродинамічними властивостями, і видаляється разом з ними на аспірацію. Грубі частки і грудочки зернівок, зчеплених між собою паростками, так звані «зайці», затримуються ситом 2 і видаляються з машини  окремим патрубком.

Продуктивність паростковідбійної машини визначається, т /год:

                                      П = КDLq,                                           (4.1.1)

де К - коефіцієнт, що враховує розміри робочої поверхні барабану;

     D - діаметр барабану, м;

     L - довжина робочої частини барабану, м;

     q - питоме зернове навантаження, т / (год · м²).