1.2 Трієри

Трієри, які видаляють із зернової суміші короткі домішки (кукіль, гречишка, бите зерно), називають куколевідбірніками, а ті що видаляють довгі домішки (вівсюг, овес) - вівсюговідбірніками. За конструкцією трієри поділяю на циліндричні і дискові.

Циліндричні трієри

Робочим органом трієра є обертовий від приводу циліндр, на внутрішній стороні якого є осередки. Завантажене всередину циліндра зерно заповнює осередки. При невеликому куті повороту циліндра довгі зерна випадають з осередків і повертаються в загальну масу, а короткі при повороті циліндра на великий кут випадають з осередків в лоток і вивантажуються шнеком.

image007.png

 

image008.jpg

Рисунок –  1.2.1 Циліндричний трієр:

1 – бандаж; 2 – обичайка, 3 – плуг, 4 – електродвигун, 5 – вал, 6 – станина, 7 – огорожа, 8 – збірник вівсюга, 9 – ролик, 10 – клапан, 11 – перегрібач, 12 – живильний шнек, 13 – ланцюгова передача, 14 – лоток; 15 – шнек для очищеного зерна, 16 – напрямна, 17 – збірник зерна, 18 – приводний вал.

 

Продуктивність циліндричного трієра (кг/год):

П = qF,                                              (1.2.1)

де q - питоме навантаження на порожнисту поверхню, кг/год·м2);

     F - площа осередкової поверхні, м2.

Дискові трієри

До складу дискового трієра входять вал з набором литих чавунних дисків з осередками на поверхні, рама, шнек, електропривод і металевий кожух.

Під час роботи дискового трієра зерно безперервним потоком подається в приймальний пристрій з засувкою і заповнює простір між дисками, при обертанні вони захоплюють зерно. Довгі частки випадають з осередків, повертаються в загальну масу, а короткі частки випадають по щитку і видаляються з трієра. Вигнуті спиці перекидають зерно від одного диска до іншого вздовж всього корпусу машини до вихідного каналу.

image009.jpg

 

image010.jpg

Рисунок  1.2.2 – Дисковий трієр ЗТО-5М:

1 – станина, 2 – кронштейн; 3 – вал, 4 – електропривод, 5 – диск, 6 – накопичувальне відділення, 7 – ковшове колесо, 8 – лоток, 9, 10, 11 – патрубки; 12 – кожух, 13 – патрубок для аспіраційного повітроводу, 14 – приймальний патрубок.

 

Продуктивність дискового трієра (кг/год):

                                            П = 2π(R21 – R21) q z,                                (1.2.2)

де R1 і R2 - радіуси розташування зовнішніх і внутрішніх осередків, м;

    q - питоме навантаження, кг/(м² ·год);

    z - число дисків.