6.1. Обладнання для вистоювання тіста.

 

Для відновлення структури тіста після дії на нього робочих органів формуючих машин застосовується вистоювання. Для пшеничного тіста з сортового борошна передбачається два вистоювання: попереднє – безпосередньо після округлювальної машини і остаточне – після загортання. Попереднє вистоювання проходить 5…10 хв – остаточне 30…60 хв залежно від розміру шматків і параметрів повітряного середовища (t = 35…40°C, W=80…85%). Для вистоювання застосовують камерні і конвеєрні шафи. Оскільки вистоювання є тривалим процесом, то для скорочення довжини конвеєрів вистоювання проводиться в багатомісних люльках (касетах) (рис. 6.1).

Шафи бувають з вертикальною і горизонтальною подачею. Конвеєрні шафи підрозділяються на: шафи з ручним та машинним укладанням тістових заготовок в люльки. Конвеєрні шафи для остаточного вистоювання встановлюють безпосередньо перед печами. Ці шафи обладнані пристроями для механізованого завантаження тістових заготовок в люльки, вивантаження і пересадки їх в печі.

 

image107.png

Рисунок 6.1.1 – Шафи попереднього вистоювання:

а – стрічкова; б – колискова шафа; 1 – каркас; 2 – живильник; 3 – розвантажувальні зірочки; 4 – розвантажувальний поперечний конвеєр; 5 – колиски; 6 – ланцюговий конвеєр; 7 – зірочка.

 

image109.png

Рисунок 6.1.2 – Технологічне обладнання для вистоювання тіста: а) – Шафа попереднього вистоювання тіста серії Small FIMAK; б) – Проміжний конвеєр для вистоювання тіста GLIMEK; в) – Шафа остаточного вистоювання серії  Клімат Агро ТвЗПО.

 

Камера вистійки Grow-UP Lite для вистоювання тіста на 2 вагонетки (відео).

image111.png