1.1 Приймання й подрібнення солоду

Першим етапом в приготуванні пива є виробництво солоду. Його можна назвати наріжним каменем в науці пивоваріння. Солод являє собою зерна злаків, пророщених в штучних умовах за певної температури та вологості.  Атестована лабораторія проводить вхідний контроль якості за всіма необхідними показникам.

Для виготовлення світлого пива використовують світлий солод, виготовлений з ячменю. На цьому етапі - етапі солодження - відбирається ячмінь. Він замочується, пророщується і сушиться, в результаті чого утворюється солод.

image005.png

Пізніше солод очищують від сторонніх домішок, кондиціонують зволожують і дроблять. Під час дроблення солоду утворюється кілька фракцій, які забезпечують оптимальний склад помелу.

 

Як правильно зробити солод. Теорія та практика (відео)

image006.png

 

Солод завантажують у апарат для зволоження до 30 % і направляють на чотирьох-, або шести-вальцьові дробарки для подрібнення з мінімальним руйнуванням оболонок.

Подрібнення солоду відбувається для того, щоб вміст солодового зерна був доступним для дії ферментів. Велике значення має якість помелу. Грубий помел є причиною підвищення втрат екстракту в дробині, а дуже дрібний помел може затримати процес фільтрування затору.

image007.png

 

image008.png

 

image009.png

 

Дроблення солоду (видео)

image010.png

 

Таблиця 1.1.1  Склад подрібненого солоду

Фракція помелу

Вміст у %

Лузга

12…20

Крупна крупка

20…35

Дрібна крупка

25…50

Борошно

15…20