1.3 Монтаж імпортних сепараторів

 

Імпортні сепаратори, наприклад МZЕ-5 (Німеччина), установлюють на трьох точках у такий спосіб. На моноліті фундаменту (рисунок 3) розміщають чавунну фундаментну плиту 10, вивіряють її за рівнем і заливають цементним розчином разом з фундаментними болтами 3. Установлюють сепаратор на трьох ніжках 7 (рисунок 3,а), закріплених на шпильках 8 у плиті. Середня частина шпильки має квадратну форму під ключ, яким її вгвинчують (праве різьблення) у фундаментну плиту 10 на глибину 25 мм. Потім на шпильку надягають шлицеве кільце 9, шайбу 4 і гумовий буфер 5. На верхній кінець шпильки нагвинчують гайку 6 (ліве різьблення) доти, поки шпилька щільно не закріпиться на буфері. Шлицеве кільце 9 не повинне обертатися  разом зі шпилькою. Станину сепаратора встановлюють так, щоб буфер 5 увійшов в отвір опорних ніжок 7. Пазурним ключем затягують шлицеве кільце 9 (праве різьблення) під кожною ніжкою станини, контролюючи її положення за рівнем. При цьому буфер 5 стискується, роздається в сторони, утворюючи пружне з'єднання станини з фундаментною плитою.

Сепаратори 3MVN (Чехія) установлюють на плиті 9 (рисунок 3,б), яку вивіряють за рівнем, кріплять фундаментними болтами й заливають цементним розчином. У плиту вгвинчують три штифти 8, надягають на ніжки 7 і стопорять гвинтами 6. На ніжки, надягають кришки 4, встановлюють гумові амортизатори 3, через отвори в яких у ніжки 7 угвинчують шпильки 2. Потім на них надягають шайби й загвинчують гайки 1. На ніжки 7 установлюють станину сепаратора 10, яку кріплять до кришок 4 гвинтами 5, підтягуючи які, можна змінити положення станини при вивірці за рівнем. Особливістю даних сепараторів є велика відстань між центром ваги й рівнем підлоги, тому вивіряти їх потрібно особливо ретельно.

Герметичні сепаратори (рисунок 3,в) монтують на анкерних ніжках – 6, верхні торці яких повинні лежати в одній площині й бути строго горизонтальними. У ніжки вгвинчують шпильки 5, на них надягають регулювальні шайби 4, потім гумові амортизатори 3, на які встановлюють лабети станини сепаратора, потім другі гумові амортизатори 2 і нагвинчують ковпачкові гайки 1, підтягуючи які, вивіряють сепаратор за рівнем.