15.2 Конденсатори

 

Горизонтальний кожухотрубний конденсатор (рисунок 15.2.1) звичайно монтують на стійках з балок різного перетину й профілю. Стійки кріпляться до фундаменту 3 фундаментними болтами, закріпленими на залізобетонному перекритті. Для зручності чищення труб конденсатора відстань від його кришок до стін повинна бути не менше 0,8 м з однієї сторони й 2,0 м з іншої. Конденсатор вивіряють за рівнем, а стійки по вискові, після чого затягують гайки фундаментних болтів. Потім роблять ревізію, для чого знімають кришки й оглядають на просвіт труби, якість вальцювання визначають випробуванням. Якщо конденсатор поставляють заповненим інертним газом і опломбованим, ревізію не роблять.

Після монтажу трубний простір конденсатора піддають гідравлічному випробуванню при тиску 0,6 МПа протягом 15 хв., а міжтрубний простір пневматичному випробуванню при тиску 1,8 МПа протягом 5 хв, після чого тиск знижують до робочого. При пневматичному випробуванні герметичність визначають обмазуванням мильною піною, а що б піна довше не висихала, у неї додають гліцерин. Тиск створюють звичайно пересувним, повітряним компресором. Якщо за зазначений час не спостерігається падіння тиску по манометру, то апарат уважається таким, що витримав випробування. Результати випробування оформляють актом.

image032.jpg 

1 – клапан запобіжний; 2 – фланець лінії зрівнювання; 3 – манометр; 4,5 – вентилі для спуску повітря; 6 – вентиль для зливу води; 7 – венттиль для зливу мастила.

     Рисунок 15.2.1 – Компонування горизонтального кожухотрубного конденсатора КТГ.

Особливістю монтажу елементних конденсаторів є те, що їх монтують по елементах знизу нагору на вивіреному каркасі. Між фланцями аміачних патрубків установлюють прокладки з парониту або клінгеріту, змазані розчином графіту в мінеральному маслі.

Монтаж випарних конденсаторів «Евако» роблять вроздріб: спочатку на фундамент установлюють нижню частину конденсатора, а потім верхню. При стропуванні нижньої частини канати не повинні торкатися листів кожуха й країв піддона щоб уникнути їх зминання. При підйомі верхньої частини прядив'яні канати стропують за кріпильні ребра вентиляторів.

image035.gif

Рисунок 15.2.2 – Фото горизонтальний кожухотрубний конденсатор

 

Конденсатори відносяться до посудин, що працюють під тиском, які підлягають реєстрації й технічному огляду (внутрішньому огляду й гідравлічному випробуванню) органами Держгірпромнагляду України. Після монтажу й випробувань конденсатори реєструють та вивішують табличку розміром 200×150 мм із зазначенням його типу, реєстраційного номера, дозволеного тиску, місяця й року наступного внутрішнього огляду й гідравлічного випробування.