14 Монтаж машин для наповнення оболонок

 

Шприц поставляють на об'єкт монтажу в зібраному й упакованому вигляді, а електропривод – у розібраному.

На складальному майданчику збирають електропривод. У монтажній зоні розміщають осьові лінії для шприця, на лінії відзначають центр машини й по ньому за допомогою шаблонів наносять поперечні й допоміжні осі, потім переносять за допомогою висків осі з підлоги на стелю й перевіряють правильність розташування отворів, після розмітки свердлять у перекритті отвори для фундаментних болтів кріплення рами верстата й шарнірних плит електродвигунів або перевіряють наявність і правильність розташування колодязів під фундаментні болти. Після цього встановлюють схили й ручну лебідку для переміщення обладнання до місця установки, а також підвішують до перекриття таль для підйому й установки машини на місце, проводять монтаж монорейки для підйому й переміщення шприца.

Якщо одночасно отримана партія шприців, розпакування слід робити по черзі, щоб не переплутати однакові деталі й вузли.

          При цьому рекомендується:

·        зробити зовнішній огляд упакування;

·        розкрити основний ящик;

·        розкрити малий ящик і витягти з нього технічну документацію;

·        по пакувальному аркушу перевірити наявність вузлів, деталей, інструмента, запасних частин і технічної документації;

·        зробити зовнішній огляд вузлів і деталей шприца.

Перед монтажем шприца деталі й вузли повинні бути очищені від пилу й заводського змащення без розбирання приводного механізму шприца. Зробити зовнішній огляд шарикопідшипників на відсутність корозії.

Деталі, що в процесі роботи контактують з продуктом, для видалення змащення слід промити теплим 0,5%-вим водяним розчином вуглекислого натрію й насухо протерти м'якою тканиною.

Шприц установлюється на жорсткому фундаменті. Для фундаменту рекомендується використовувати бетон наступного складу: цемент – 1 частина, пісок – 2,5 частини, щебень або гравій – 4 частини.

Перед установкою шприца фундамент повинен достатньо вистоятися й зміцніти. При його виготовленні необхідно передбачити для болтів 4 колодязя перетином 100×100 і глибиною  300 мм.

Після затвердіння фундаменту в колодязі закладаються фундаментні болти по шаблонові. Фундаментні колодязі заливають цементним розчином складу 1:3 (цемент до піску). Цементному розчину треба дати добре просохнути протягом шести днів. До цього робити які-небудь роботи з установки й пуску шприца не можна.

Після того, як цементний розчин затвердіє, на фундаментні болти надягають обичайки, амортизатори, ковпачки, і встановлюють плиту зі шприцом. Між верхньою поверхнею плити й гайкою кладуть прокладки, укладені в ковпачки. Затягувати гайки треба рівномірно й плавно. Піджим гумових прокладок повинен проводитися не більше ніж на 20...30% їх висоти. Гайка контриться конрогайкою.

Шприц повинен бути встановлений на фундаменті строго за рівнем.

Перед пуском шприц повинен постояти не менш трьох днів у сухому приміщенні для видалення вологи з ізоляції обмоток електродвигуна.

Після підключення електродвигуна до мережі випробовують шприц на холостому ходу. Електродвигун включається на 0,5…1 хвилину.