4 Монтаж пластинчастих пастеризаційно-охолоджувальних установок

 

Заводи-виготовлювачі установку поставляють упакованою в дерев'яних ящиках і переміщення до місця монтажу виконують у заводському впакуванні. З особливою обережністю транспортують основний апарат установки – пастеризатор-охолоджувач – і пульт управління.

Монтаж установки виконують за монтажною схемою. Пастеризатор-охо­лоджувач установлюють на чистій підлозі, строго горизонтально, регулюючи положення установки за допомогою регульованих гвинтових опор.

Перед установкою пастеризатора-охолоджувача перевіряють правильність розташування штуцерів на апараті й складання пластин по їхній нумерації й схемі компонування. Потім оглядають гумові ущільнення в пластинах і гумових кільцях на натискній і проміжних плитах. При складанні апарата верхню тягу встановлюють скосом з лівої сторони, якщо дивитися з боку натискної плити. Положення пастеризатора-охолоджувача вивіряють за рівнем, що укладається на нижню штангу. Припустиме відхилення від горизонтальності 5 мм на 1 м довжини апарата.

image014.gif

Рисунок 4.1. Фото пастеризаційно-охолоджувальна установка ПОУ-КМЗ

 

Перед випробуванням апарата на холодній воді підтискають пластини до стійки за допомогою натискної плити й натискних пристроїв. Необхідний ступінь стиску визначається рискою, нанесеною на нижню й верхню розпірки (риска повинна збігатися із центром вертикальної розпірки верхньої й нижньої тяг). При випробуванні апарата на холодній воді в початковий момент можлива невелика теча через ущільнювальні прокладки пластин, яка припиняється в процесі нагрівання апарата (при випробуванні на гарячій воді). Потім приступають до монтажу сепараторів-молокоочисників, молочного насоса, зрівнювального бака, бойлера, водяного насоса, трубопроводів із вуглецевої і легованої сталей, що входять до складу установки.