1.3 Шпигорізки

В окремі види фаршу додається шпик у формі кубиків.

Застосовують різні конструкції машин для різання шпику на кубики з розмірами сторін 4; 6; 8 і 12 мм. Вони мають назву шпигорізки.

snimok11.png 

Рисунок 1.3.1 Шпигорізка MHS

Шпигорізка (рис. 1.8) спочатку розрізає шпик на смуги. Нарізка на смуги здійснюється двома ріжучими  рамами, які мають ножі. Рух ножових рам перпендикулярний друг до друга. При русі ножові рами розрізають брусок шпику на смужки. Потім серповидний ніж розрізає смужки на кубики.

snimok12.png 

Рисунок 1.3.2 Брусок шпику

 3.png

Рисунок 1.3.3 Ріжучий механізм шпигорізки:

1 – серповидний ніж; 2,3 – ножові рами з плоскими ножами; 4 - продукт.

 Шпигорезка QD-350, Аналог шпигорезки TREIF: нарізка на пласти, соломку, кубики

image023.png 

Площина різання серповидного ножа перпендикулярна до напрямку руху бруска шпику.

Перед початком роботи необхідно перевірити наявність і рівень мастила в системі, відсутність сторонніх предметів в секціях короба і правильне його положення (до упору в одному з крайніх положень), а також правильність напрямку обертання ножового валу, попередньо знявши рамки і серповидний ніж (якщо дивитися з боку рамок, то вал повинен обертатися проти годинникової стрілки), запустити машину без навантаження і дати їй попрацювати 10хв для заповнення гідросистеми мастилом.

Зупинивши машину, поставити змащені харчовим жиром необхідні (за розміром кубика) ножові рамки і серповидний ніж на місце. Переконатися у відсутності сторонніх шумів і стукотів.

image024.jpg 

Рисунок 1.3.4 Нарізання шпику на шпигорізці

 При експлуатації машини періодично перевіряють якість мастила і стан фільтра на чистоту. У разі забруднення мастила його замінюють свіжим. Заміну мастила і очищення фільтра здійснюють не рідше ніж через шість місяців. Заливають мастило Індустріальне-30 або Індустріальне-45 тільки через густу латунну сітку або інший фільтр, заповнюючи масляний відсік до половини скла нижнього вікна. Фільтр промивають чистим гасом.

При знаходженні циліндра в крайньому задньому положенні тиск в гідросистемі повинно бути не більше 1 МПа.

Шпик слід нарізати смужками, відповідними найбільшому заповненню бункера.

Працювати тільки на добре заточених гострих ножах. Перед завантаженням в бункер солоне сало необхідно ретельно очистити від кристалів солі. В іншому випадку ножі швидко затупляться.

З ножових рамок і з лотка періодично прибирають забруднений натертий шпик щоб уникнути його потрапляння в подрібнений продукт.

Своєчасно проводять профілактичні огляди машини та електрообладнання. Підтримують нормальний рівень і чистоту мастила в гідросистемі.

Після зміни машину потрібно промити гарячою водою і витерти насухо. Нефарбовані робочі місця по сухій поверхні змащують несолоним харчовим жиром.