2.4.5 Використання еластомірів

Для відновлення гумової поверхні, а також усунення її дефектів використовують еластоміри – це полімери, що мають при звичайних температурах високо еластичні властивості, тобто, здатні до великих оборотних деформацій розтягу. Типові еластоміри каучук,  гума і поліуретан.

        image127.jpg

         Рисунок 2.4.5.1 Поліуретанові еластомери

        Технологія поліуретанових еластомерів. SAIP + Dow Izolan

image129.png

Сучасні еластоміри є двокомпонентними (база + отверджувач) рідкими і пастоподібними матеріалами на основі гуми хімічного затвердіння з каучуковими і волоконними наповнювачами. Завдяки своїй будові еластоміри дуже швидко повертаються у початковий стан – тобто, мають велику еластичність. Саме тому еластоміри широко використовуються, коли потрібне відновлення устаткування: обгумовування, виготовлення (відливання) нестандартних форм ущільнень і прокладок, відновлення гумових вальців, гумованих поверхонь циліндрів насосів і роторів.

Еластоміри належать до матеріалів багатоцільового призначення. Крім вже вказаних функцій полімери даної групи також можуть використовуватися як захисні покриття. Вони стійкі і до високих температур, і до хімічної дії: хімічна стійкість є однією з головних характеристик еластомірів.

Крім цього, еластоміри прості в застосуванні – головне, правильно підготувати поверхню, на яку наноситиметься еластомір. Рідкі еластоміри наносяться пензлем, пастоподібні – шпателем, причому наносяться тільки на ретельно очищену і знежирену поверхню, на якій не повинно бути ніяких домішок. Після нанесення еластоміри висихають приблизно за 20 хвилин.

Слід відмітити, що наведені способи застосування полімерів для ремонту обладнання удосконалюються і до застосування постійно пропонуються нові прогресивні методи та полімерні композиції.

Поліуретанові еластомери

image131.png