2.3.2 Відновлення наплавленням

Це найбільш доступний і поширений спосіб відновлення. Існує два способи наплавлення: твердим сплавом і металізацією.

При наплавленні твердим сплавом зношені місця деталей наплавляються твердим сплавом у кількості, що забезпечує досягти колишні розміри деталі з урахуванням її обробки. Твердими сплавами можна наплавляти робочі поверхні (для зміцнення) як зношених, так і нових деталей обладнання.

image085.jpg

Рисунок 2.3.2.1 Плазмено-порошкове наплавлення зносостійким матеріалом

 

При ремонті обладнання харчових виробництв для наплавлення деталей можна застосовувати сталініт, сормайт і електроди з зносостійкими обмазками. За допомогою наплавлення твердих сплавів можна відновлювати зубчасті колеса і сектори, шліцьові вали, зуби блоків конвеєрів, кулачки і т. ін.

Механічну обробку деталей, наплавлених твердим сплавом, обробляють різцями з пластинками з твердих металокерамічних сплавів і шліфувальними кругами. Тверді сплави можна наплавляти на сталеві і чавунні деталі (з попереднім підігрівом).

Наплавлення металізацією полягає у нанесенні на поверхню найдрібніших частинок розплавленого металу за допомогою спеціального апарата металізатора.

Послідовно наносячи ряд шарів на метал, можна отримати загальну товщину наплавленого шару в декілька міліметрів. На деталь можна наносити різні сплави і метали - сталь, мідь, алюміній, ін. Перед металізацією поверхню очищають від бруду, знежирюють і надають шорсткості. Дріт для металізації (присадочний матеріал) підбирається у залежності від призначення і матеріалу ремонтованої деталі. Металізація застосовується, в основному, для відновлення зношених деталей циліндричної форми: валів, втулок, штоків, а також в особливих випадках, наприклад, у цілях підвищення жаростійкості, поліпшення теплопровідності і т. ін.

image087.jpg

Вибродуговая наплавка Наплавлення під флюсом Лабораторія зварювання і наплавлення

image089.png