10 Монтаж технологічних ліній по обробці вторинної м'ясної сировини

 

10.1 Лінія ФШС призначена для обробки ніг, вух, губ, хвостів великої рогатої худоби, свиней і баранів. У комплект обладнання лінії входять три центрифуги із приймачами для конфіскатів, стіл з конвеєрів для інспекції, доочищення й подачі субпродуктів в опалочну піч, машина для зняття копит, піч опалочна, стіл для підсушування субпродуктів.

Центрифуги МОС-1С, МОС-3С, МОС-1Ш та МОС-3Ш призначені для відділення шерстного покриву субпродуктів худоби всіх видів, а також обробки слизових субпродуктів.

Центрифуга МОС-3Ш складається зі станини зварної конструкції, барабана, ротора й привода. У верхній частині станини закріплений нерухомий сталевий циліндр, закритий конусною кришкою з отвором у центрі для завантаження машини. Продукт вивантажується збоку через вивантажувальний люк. Привод містить у собі електродвигун, зубчату циліндричну передачу, у якій шестірня закріплена на валу електродвигуна, а зубчасте колесо – на веденому валу робочого барабана.

Підприємства отримують центрифуги в зібраному вигляді. Їх монтують на фундаменті, перевіряють горизонтальність установки й кріплять анкерними болтами. Перед випробуванням перевіряють надійність кріплення всіх складальних одиниць. Редуктор заповнюють індустріальним маслом І-40А до середини оглядового скла, шарикопідшипники валів ротора змазують універсальним змащенням ВУС-2, електродвигуни – змащенням УТ, зубчасту передачу – індустріальним маслом І-450А. Центрифуга обертається проти годинникової стрілки. До машини підводять трубопроводи холодної води й пари низького тиску.

Стіл з конвеєром доставляють у зібраному вигляді, і конвеєр установлюють під кутом 45°. Нижній кінець каркаса конвеєра із приводним барабаном з'єднують зі столом, а верхній з натяжним барабаном – з каркасом опалочної печі.

10.2 Лінія ФОКК призначена для обробки кишок великої рогатої худоби.

Лінію поставляють окремими машинами й складальними одиницям: віджимні вальці ФОКК-01; шлямодробильна машина ФОКК-02; віджимні вальці ФОКК-03; машина ФОКК-04 для остаточної обробки кишок; початковий конвеєр ФОКК-05; приймальний стіл; гвинтовий конвеєр; гачковий конвеєр; два лотки; два баки, труби й запірна арматура.

Монтують лінію в такій послідовності: віджимні вальці ФОКК-01; шлямодробильна машина; віджимні вальці ФОКК-03; машина для остаточної обробки кишок; приймальний стіл; спіральний і гачковий конвеєри; приймальний стіл, початковий конвеєр, баки й лотки.

Віджимні вальці, шлямодробильну машину й машину для остаточного очищення кишок установлюють на фундаментах, перевіряють на горизонтальність і кріплять кожну фундаментними болтами. До машин підходять трубопроводи холодної й гарячої води.

Перед випробуванням лінії перевіряють, як установлені вали машин по відношенню один до іншого й наскільки легко вони обертаються. У редуктор заливають індустріальне масло І-40А частини, що труться, змазують мастилом УС-2.

10.3 Лінія ФОКС призначена для обробки свинячих кишок і складається з віджимних вальців ФОКС-01 та ФОКС-03; двох машин ФОКС-04 для остаточного очищення кишок, початкового конвеєра ФОКС-05, приймального стола, спірального конвеєра, п'яти блоків, лотка, труб і запірної арматури.

Лінію монтують у такій послідовності: віджимні вальці ФОКС-01, шлямодробильная машина, віджимні вальці ФОКС-03, машина для остаточної обробки кишок, приймальний стіл, початковий конвеєр, лоток, гвинтовий конвеєр, баки, обв'язувальні трубопроводи холодної й гарячої води.

Віджимні вальці, шлямодробильну машину й машини для остаточного очищення кишок установлюють на фундаментах, перевіряють на горизонтальність  і кріплять кожну фундаментними болтами. При монтажі гвинтового конвеєра домагаються, щоб вісь його обертання збігалася зі стрижнем, що центрує. Перед випробуванням лінії на холостому ходу перевіряють, як установлені вали машин по відношенню один до іншого й наскільки легко вони обертаються. У редукторі заливають індустріальне масло І-30А, частини, що труться, змащують універсальним мастилом УС-2.

10.4 Лінія ФОК-Б призначена для обробки тонких кишок дрібної рогатої худоби.

Лінію поставляють і монтують так само, як і попередні.

10.5 Вальці В-150 для віджиму кишок складається із чавунної станини, нижнього валка й верхнього валка, встановленого на рухливих опорах. Рухливість опор дозволяє змінити ступінь натискання верхнього валка на нижній. Вальці приводяться в дію від електродвигуна через черв'ячний редуктор і ланцюгову передачу.

На вальцях установлений зрошувач із перфорованими трубками. Вальці доставляють у зібраному вигляді, установлюють на фундаменті, перевіряють на горизонтальність і кріплять фундаментними болтами. Щоб уникнути заклинювання валків, при затягуванні болтів перекіс станини не допускається. Перед випробуванням вальців на холостому ходу перевіряють на натяг втулочно-роликового ланцюга, у редуктор заливають масло І-20А або веретенне АУ, підшипники й ланцюгову передачу змазують змащенням ЦІАТИМ-203.

10.6 Універсальна машина ФОК для обробки кишок усіх видів складається зі станини, системи робочих органів і привода. На станина зварної конструкції розташовані живильний й що дробить валики, до яких ексцентриками притиснута плита для направлення кишок у машину. Машина приводиться в дію від двошвидкісного електродвигуна через клиноремінну, зубчасту й ланцюгову передачі.

Машину доставляють у зібраному виді, установлюють на фундаменті, перевіряють на горизонтальність і кріплять болтами через отвори в стійках машини.

Перед випробуванням вхолосту перевіряють натисканням натяг клинових ременів (під вантажем 5 кг одна гілка передачі повинна прогинатися на 15…20 мм), змазують зуби шестірень і роликовий ланцюг підігрітим жировим солідолом, шприцюють їм усі маслянки до видавлювання старого мастильного матеріалу, перевіряють, наскільки легко обертається  машина від руки.

10.7 Машина ШМК-2 призначена для шлямування вивернутих тонких кишок великої рогатої худоби, а також попередньої обробки свинячих кишок. На чавунній станині змонтований живильний і два шлямувальних валика з гумовими лопатями. У кожусі встановлені труба зрошення й притискний механізм. Валики приводяться в рух від електродвигуна через клиноремінну передачу. У станині передбачений похилий лоток для стоку води  й очищених кишок.

Машину поставляють у зібраному вигляді, установлюють на фундаменті, перевіряють на горизонтальність і кріплять болтами. Перед випробуванням вхолосту перевіряють натяг клинових ременів, заливають індустріальне масло
І-40А в
редуктор до рівня бічної пробки, заповнюють маслянки підшипників універсальним змащенням УС-2, перевіряють, чи немає в коробці робочих валиків сторонніх предметів. Потім приєднують до трійника трубопроводи холодної й гарячої води.