5 МОНТАЖ ТА ПУСКОНАЛАГОДЖУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

Більшість машин, які застосовують для механізації виробничих процесів на тваринницьких фермах та комплексах, с стаціонарними. Для введення їх в експлуатацію потрібне часткове складання вузлів та агрегатів із окремих механізмів, а також повне встановлення обладнання на завчасно підготовлений фундамент. Монтаж цих машин додатково вимагає великих затрат праці та коштів. Тому раціональна організація монтажних робіт, планування їх з використанням сучасних математичних методів та обчислювальної техніки Є дуже важливими. Вирішення цих питань сприятиме зменшенню вартості монтажних робіт, скороченню строків монтажу обладнання і прискоренню введення його в експлуатацію, поліпшенню якості виконання монтажних робіт. А це в свою чергу означає надійність, безвідмовність і довговічність технологічного обладнання ферм та комплексів.
У порівнянні з іншими галузями народного господарства монтаж машин та обладнання у сільському господарстві має ряд специфічних особливостей, що значно ускладнюють виконання цієї роботи.
По-перше, значна різноманітність технологічних процесів призводить до застосування широкої номенклатури тваринницького та іншого обладнання, яке поставляється промисловістю. Часто машини та обладнання надходять некомплектно, з низькою заводською готовністю та якістю виконання. Це призводить до великого обсягу припасувальних та складальних робіт безпосередньо на монтажному майданчику.
По-друге, монтажні об'єкти в сільській місцевості знаходяться на великій відстані один від одного, що зумовлює виїзний характер робіт та значно ускладнює організацію робочих місць. Крім того, при проведенні реконструкції на існуючих об'єктах треба виконувати роботи при наявності тварин, в неопалюваних приміщеннях або на відкритому повітрі. Встановлено, що за період експлуатації тваринницького об'єкта виникає необхідність провадити демонтаж старого і монтаж нового обладнання у середньому три рази.
По-третє, монтажні роботи у тваринництві характеризуються постійною зміною об'єктів, що будуються, різним обладнанням та видами робіт, які змінюються як протягом року, так і в цілому по роках. Часто переважають об'єкти з невеликими обсягами монтажних та пусконалагоджувальних робіт. Зростають об'єми робіт, що виконуються усередині приміщень і в стиснених умовах. При цьому значно ускладнюється, а інколи практично виключається можливість застосування засобів механізації.
З кожним роком зростає складність обладнання, яке поставляється промисловістю; насиченість його контрольно-вимірювальними приладами та автоматикою. Поступово відбувається перехід від розробки окремих машин до комплексно - механізованих технологічних ліній.