5.1 Методи зниження шуму й вібрації

 

Є дві основні групи засобів зниження шуму й вібрації обладнання в будівлях – у джерелі виникнення й на шляху поширення. Необхідно правильно поєднувати ці засоби.

При проектуванні будівель зниження шуму й вібрації в джерелі забезпечують застосуванням малошумного обладнання й вибором правильного (розрахункового) режиму його роботи, при будівництві й експлуатації будівель – технічною справністю обладнання.

Зниження шуму й вібрації на шляху поширення досягається комплексом архітектурно-планувальних і акустичних заходів. Архітектурно-планувальні заходи передбачають таке планування приміщень у будівлях, при якій джерела шуму максимально вилучені від приміщень, що захищаються від шуму.

Акустичні заходи – це вібро- і звукоізоляція інженерного обладнання, застосування звуковбирних конструкцій у приміщеннях із джерелами шуму, а також у приміщеннях, що захищаються від шуму, установка глушителів шуму в системах вентиляції і т.д.

Вибір комплексу засобів зниження шуму й вібрації залежить від характеру їх виникнення й поширення й обґрунтовується акустичними розрахунками, у яких визначаються очікувані рівні шуму в приміщенні, що захищається, необхідне їхнє зниження й необхідні для цього заходи.