5.1. Обладнання для приймання зерна

Усе зерно, що надходить на зберігання, піддається обов’язковій перевірці на якість. У кожній автомобільній партії якість зерна визначають за наступними показниками: запах, колір, вологість, зараженість і забрудненість.

Для взяття проб з кузова автомобіля використовують механізовані пробовібірники типу А1 – УПА – 2.

Операцію зважування зерна і продуктів, його переробки здійснюють при прийманні, обробці і вивантаженні, інвентаризації і переробці зерна в борошно, крупи і комбікорм.

Для обліку вантажів використовують різні типи і конструкції ваг, які можна розділити на дві основні групи: механічні з нерівноплечими важілями й автоматичні порційні.

До першої групи відносяться:

- платформові;

- елеваторні;

- автомобільні;

- вагонні.

До другої групи відносяться:

- ваги з перекидним вантажоприймальним пристроєм;

- з дном, що відкидається;

- з вантажоприймальним пристроєм, що обертається;

- конвейєрні ваги.

Для зважування зерна, що надходить на приймальні пункти, широко використовують автоматичні порційні ваги типу ДН (рис.5.1.1). Ваги виготовляють з різною ємністю бункера (від 1,1 до 6,5м3) і діапазоном зважування від 0,25 до 3т.

Для вивантаження зерна з транспортних засобів використовують автомобілерозвантажувачі різних типів.

Для сільськогосподарських підприємств малої потужності економічно використовувати самохідний автомобілерозвантажувач У15 – УРБ (рис.5.1.2), який призначений для розвантажування зерна з автомобілів і автотягачів з напівпричепами загальною масою не більш 20т. Його можна використовувати на токах і відкритих площадках зберігання зерна.

 image005.png

Рисунок 5.1.1 – Автоматичні порціонні ваги ДН – 2000:

1 – завантажувальна горловина; 2 – привід; 3 – коромисло;     3 – циферблатний показник; 5 – рама; 6 – вагоприйомний важіль; 7 – ківш; 8 – люк.

1014.png

image008.jpg

Рисунок 5.1.2 – Самохідний автомобілерозвантажувач У15 – УРБ:

1 – апарат; 2 – поруччя; 3 – стійка; 3 – привід; 5 – опора; 6 – рама; 7 – гідросистема; 8 – система керування; 9 – буксир; 10 – площадка для персоналу; 11 – платформа; 12 – підвіска; 13 – опорна платформа.