3.4. Миття обладнання.

Усі харчові продукти, в тому числі й рослинні, є середовищем, у якому за відповідних температури і вологості розвиваються мікроби, в тому числі й хвороботворні. Тому видалення залишків сировини з поверхні обладнання, приміщень і інвентарю – головна умова приготування якісних продуктів харчування. Санітарну обробку, переважно миттям, зазвичай проводять до закінчення кожної робочої зміни, а на вихідні дні поряд з миттям дезінфікують технологічне обладнання, інвентар і приміщення спеціальними розчинами.

При проектуванні сучасних підприємств консервного виробництва передбачають приміщення з резервуарами для приготування розчинів, насосними установками і системою трубопроводів для подачі мийного розчину та води для обполіскування у всі технологічні цехи. Безпосередньо в цехах встановлюють необхідну кількість розбірних кранів.

Технологічні трубопроводи обробляють способом так званого безрозбірного миття. При цьому мийний розчин циркулює по замкненому контуру трубопроводів впродовж 20 – 30 хв, після чого вони споліскуються чистою проточною водою до повного видалення мийних засобів з робочих поверхонь трубопроводів і зв’язаних з ними технологічним обладнанням, апаратами та установками. Якщо на підприємствах немає спеціалізованих приміщень для приготування і подачі мийних і дезінфікуючих розчинів, використовують простий пристрій, змонтований на підлоговому візку. До його складу входять місткість для приготування робочого мийного розчину і спеціальна насадка для подачі мийного розчину на поверхню, що відмивається, води для споліскування і дезінфікуючого розчину. Вода і пара підводяться до установки по гнучких шлангах і змішуються в ежекторі. Мийний розчин подається до місць використання також по гнучких шлангах з тиском на виході близько 0,4 МПа.