2.2. Будова планетарних гідромашин

Сімейство планетарних гідромоторів (рис. 2.2), що складається з чотирьох уніфікованих рядів, серії PRG представлене гідромоторами номінальною потужністю 33 кВт (рис. 2.2, а) з робочим об'ємом 800...1600 см3, потужністю 22 кВт (рис. 2.2, б) з робочим об'ємом 160...630 см3, потужністю 11 кВт (рис. 2.2, в) з робочим об'ємом 50...200 см3 і потужністю 8 кВт (рис. 2.2, г) з робочим об'ємом 32...125 см3 [6].

 2.2.jpg

Рис. 2.2. Сімейство уніфікованих рядів планетарних гідромоторів

 

Представлені типорозмірні ряди (рис. 2.2) конструктивно виконані однаково і відрізняються потужністю та габаритними розмірами. Кожний типорозмірний ряд представлений гамою гідромоторів, що відрізняються робочими об'ємами. Типаж розмірних рядів ґрунтувався з урахуванням досвіду вітчизняних і закордонних виробників мобільної техніки.

Всі планетарні гідромотори серії PRG потужністю від 8 до 33 кВт виконані по одній кінематичній схемі (рис. 2.3). Вони мають однакові приєднувальні розміри та відрізняються лінійним габаритним розміром, масою та вихідними характеристиками відповідно до робочого об'єму.

 2.3.jpg

Рис. 2.3. Планетарні гідромотори серії PRG потужністю від 6,5 кВт до 33 кВт:

1 – зубці  (ролики); 2 – охоплюючий витискувач; 3 – охоплюваний витискувач;

4 – шпонка; 5 – передня кришка; 6 – розподільник;

7 і 12 – радіально-упорні шарикопідшипники; 8 – корпус; 9 – вал;

10 – золотник; 11 – щока; 13 – гайка; 14 – задня кришка

 

Шестерня 3, з зовнішніми зубами, встановлюється на валу 9 гідромотора  і через шпонку 4 передає крутний момент на вал 9. Охоплюючий витискувач 2 має внутрішні циліндричні проточки під ролики 1, що утворюють його внутрішню зубчасту поверхню. Ця зубчаста поверхня, контактуючи з зовнішньою зубчастою поверхнею шестірні 3, утворюють робочі камери витискувальної системи гідромотора. Торцевими обмежувачами (замикачами) робочих камер витискувальної системи, є відповідні торцеві поверхні щоки 11 і розподільника 6.

З метою формування гідравлічного поля, необхідного для роботи витискувальної системи гідромоторів серії ПРГ, застосовується торцева розподільна система. Вона складається з передньої кришки 5, золотника 10, розподільника 6 і вала гідромотора 9. Золотник 10, встановлений в передню кришку 5, утворює вузол підведення-відведення робочої рідини до гідромоторів. Розподільник 6, встановлений на валу гідромотора 9 утворює вузол розподілу, що підводить (відводить) робочу рідину до робочих камер гідромотора. При роботі розподільної системи золотник 10, встановлений в передню кришку 5 нерухомий, а розподільник 6, встановлений на валу 9 гідромотора, обертається відносно нерухомого золотника 10. Контактування торцевих поверхонь золотника 10 і розподільника 6, на яких виконані розподільні вікна, утворює зону формування гідравлічного поля, необхідного для роботи витискувальної системи планетарного гідромотора серії ПРГ. 

Ваш браузер не поддерживает JWPlayer