4.2. Будова героторних гідромашин

Гідромашини даного типу (рис. 4.2) представлені уніфікованим рядом гідромашин GG-11 номінальною потужністю 11 кВт з робочим об'ємом 32...80 см3 [8].

 4.2.jpg

Рис. 4.2. Героторны гідромотори  серії GG

 

Героторні гідромашини являють собою конструктивне з'єднання шестеренних гідромашин з внутрішнім зачепленням та зубчастої пари планетарних гідромашин. Тому, в героторних гідромашинах є два ротори (рис. 4.3), які не здійснюють планетарного руху, а обертаються (переміщаються) героторно (зі зсувом) відносно один одного.

4.3.jpg 

Рис. 4.3. Героторна гідромашина

1 – вал-шестерня; 2 – ротор; 3 – ролики (зубці); 4 – корпус;

5 – передня кришка; 6 – задня кришка; 7, 8 – підшипники кочення;

9, 10 – кільцеві ущільнення; 11 – ущільнення вала; 12 – кришка ущільнення; 13 – кришка підшипника; 14 – напрямні; 15, 16 – сполучні болти

 

В корпусі 4 героторної гідромашини встановлюється рухомий ротор 2 зі вставними роликами (зубами) 3. Передня кришка 5 героторної гідромашини є енергонавантаженою, тому що в ній розташовані вікна розподільного механізму та отвори для підведення і відведення робочої рідини.

Корпус 4 встановлюється ексцентрично до передньої кришки 5 за допомогою напрямної 14. Після установки корпусу, в ротор 2 встановлюють вал-шестерню 1 та закривають робочі камери, що утворилися задньою кришкою 6. Вал-шестерня 1 встановлюється на підшипники кочення 7 і 8, які закриваються кришками 12 і 13. Для запобігання витоку між корпусом 4, передньою 5 і задньою 6 кришками на їх контактуючих поверхнях встановлюють кільцеві ущільнення 9 і 10. Для запобігання витоку по вихідному кінцю вала-шестерні 1, в кришці 12 встановлено манжетне ущільнення 11. Всі елементи з'єднуються болтами 15 і 16.

Робоча рідина надходить через отвори підведення, розташовані в передній кришці 5, до розподільних вікон і далі в робочі камери, утворені вал-шестернею 1 і ротором 2 зі вставними 3 роликами (зубцями), що приводить в рух вала-шестерню 1 та ротор 2. Відпрацьована робоча рідина витісняється з робочих камер в розподільні вікна та надходить через отвір відведення, виконаний в передній кришці 5, на злив.

Ваш браузер не поддерживает JWPlayer
 

Незважаючи на зазначені конструктивні особливості, героторні гідромашини знаходять своє застосування при гідрофікаціі машин різних галузей народного господарства, коли необхідна висока частота обертання вихідного вала від 1500 до 5000 об/хв.