10. Структура звіту про результати наукових досліджень.

unnamed.pngЗвіти про науково - дослідну роботу оформляються згідно ДСТУ 3008-2015 “Документація. Звіти у сфері науки і техніки”.

Звіт умовно поділяють на:

- вступну частину;

- основну частину;

- додатки.

Вступна частина включає:

- титульний аркуш;

- список авторів;

- реферат;

- зміст;

- перелік умовних позначень (при потребі).

Особливу увагу слід приділяти списку авторів. По великому рахунку цей аркуш носить юридично - правовий підтекст, оскільки він встановлює права кожного із виконавців на відповідний результат роботи. Саме тому за кожним із авторів треба обов’язково зазначити виконаний ним об’єм роботи. Обмежуватися одним лише списком виконавців, що останнім часом досить часто має місце на практиці, - не можна.

Не менш важливим документом є реферат звіту. Він має бути стислим, водночас із цим  - інформативним і містити відомості, які дозволяють прийняти рішення про доцільність читання всього звіту.

Тексту реферату передують відомості про обсяг звіту, кількість ілюстрацій, таблиць, додатків і використаних літературних джерел. Текст реферату викладається приблизно у такій послідовності:

- об’єкт дослідження або розроблення;

- мета роботи;

- методи дослідження та апаратура;

- результати та їх новизна, ступінь впровадження, економічна ефективність і рекомендації щодо подальшого впровадження тощо.

Частини тексту, щодо яких відсутні відомості, опускають. Завершується цей документ списком ключових слів.

Бажано, щоб реферат уміщався на одні сторінці формату А4.

Основна частина звіту повинна починатися викладення програмних питань досліджень. Далі (при потребі) може слідувати опис об’єкта досліджень, а за ним - методика досліджень. Остання приводиться окремо для кожного пункту програми досліджень.

Закінчується основна частина звіту висновками, які ні в якому разі не повинні носити анотаційну форму.

125.jpg

unnamed.png