7.4 Стригальна машинка МСУ-200А (МСУ-200)

 

Стригальна машинка МСУ-200А (МСУ-200), рис. 7.2 і 7.3, забезпечує безпосереднє знімання вовни з овець. Ос­новні її елементи - стригальна головка і високочастотний асинхронний електродвигун з короткозамкнутим ротором та шнуром живлення.

Розбирають машинку у такій послідовності. Викручують гвинти і від'єднують електродвигун від стригальної головки. Провертають на 2-3 оберти натискну гайку, підніма­ють важіль з натискними лапками і знімають ніж. Перевер­тають корпус стригальної головки гребінкою вверх, ослаблюють гвинти кріплення і знімають гребінку. Знову пере­вертають корпус натискною гайкою вверх і відкручують її. Піднімають важіль і виймають натискний патрон, звільняють від пружини і виймають упорний стержень. Викручують запобіжний гвинт та центр коливання і виймають із корпуса важіль з роликом, пружинами та натискними лапками. Відокремлюють пружини та лапки від важеля. Вибивають за допомогою бородка вал ексцентрика з підшипниками та іншими деталями. Виймають штифт і знімають із вала ексцентрика шестерню та підшипники. Знімають стопорну пружину і від’єднують шнур живлення від електродвигуна. Викручують гвинти кріплення струмопровідних жил з панелі і виймають останню з кожуха, на зворотному боці панелі розв’язують вузол шнура. Виймають штифт кріплення вентилятора і знімають його, легкими ударами вибивають вал ротора. Знімають із вала задній підшипник. Збирають машинку в зворотній послідовності.

msu-200.png

1 – гребінка, 2 – ніж; 3 – двоплечий важіль, 4 – центр коливання важеля, 5 – шарнір (ролик), 6 – ексцентрик, 7 – ведена шестірня, 8– ведуча шестірня, 9 – електродвигун.

Рис.  7.2.-  Кінематична схема стригальної машинки МСУ-200

         

msu-200_2.png

1, 2 – ліва та права натискні лапки, 3 – підп’ятник підпірного стержня, 4 – підпірний стержень, 5 – штуцер, 6 – натискний патрон, 7 – натискна гайка, 8 – запобіжний гвинт, 9 – зубчасте колесо, 10 – штифт, 11 – щит підшипника, 12 – підшипник, 13 – корпус електродвигуна, 14 – вентилятор, 15 – вал-шестерня ротора, 16 – гвинт, 17 – втулка, 18 – підшипник, 19 – ексцентрик, 20 – корпус, 21 – спеціальна гайка, 22 – центр обертання, 23 – важіль, 24 – гвинт гребінки, 25 – ніж, 26 – гребінка.

 Рис. 7.3. Стригальна машинка МСУ-200.

 

Підготовку машинки до роботи виконують так. Проводять розконсервацію і очищають від бруду стригальне обладнання, здійснюють його зовнішній огляд з метою виявлення пошкоджень, які можуть виникати при транспортуванні чи у процесі зберігання.

Перед приєднанням стригальних машинок до електричної мережі перевіряють, легкість ходу їх рухомих елементів. При цьому провертають вал електродвигуна викруткою крізь отвір з боку кожуха вентилятора. Рух повинен бути плавним, без стуків і заїдання. Після цього регулюють машинки.

При регулюванні машинки необхідно правильно встановити гребінку, положення у корпусі головки та зазор між ножем і гребінкою (зусилля  притискання ножа).

Гребінку встановлюють так (рис. 7.4), щоб відстань від фасок її зубців до ножа становила 1-2 мм і різальні кромки зубців ножа в крайніх положеннях збігалися із кромками крайніх зубців гребінки, а не виходили за її межі. Для цього необхідно послабити гвинти кріплення гребінки і відрегулювати її положення відповідно до зазначених вимог, а потім міцно закріпити гвинтами. Контролюють правильність установлення гребінки провертанням електродвигуна викруткою.

regulyuvannya_mashinki.png

Рис. 7.4. Регулювання положення гребінки на вихід зубців (а) та відносний хід ножа (б): 1 – гребінка, 2 - ніж

 

 

Положення важеля в кор­пусі регулюють підніманням або опусканням центра його коливання (перед цим ослаб­люють стопорну гайку) з такою умовою, щоб ролик ексцент­рика у верхньому положенні виступав з вилки хвостової частини важеля приблизно на одну третину свого діаметра (менше 4 мм). Ролик підводять у верхнє положення, про­вертаючи вал електродвигуна викруткою.

При регулюванні притискання ножа до гребінки спочат­ку закручують гайку, а потім поступово відпускають її до­ти, поки ротор електродвигуна не буде легко провертати­ся викруткою.

 

Технічна характеристика машинки МСУ-200

 

Ширина захвату, мм                                                                                     76,8

Кількість подвійних ходів ножа за 1 хв.                           2200

Кількість зубів гребінки                                                                               13

Кількість зубів ножа                                                                                      4

Довжина кабелю живлення, м                                                                     2,5

Маса, кг:

без кюбеля живлення                                                                      1,5

з кабелем живлення                                                                        2,1

 
Технічна характеристика електродвигуна машинки
МСУ-200

 

Тип                                                                Вмонтований,    трифазний,  асин­хронний з короткозамкнутим ро­тором, закритий   з   обдуванням повітрям

Номінальна потужність, кВт                                                                                0,115

Напруга струму, В                                                                                                    36

Частота струму, Гц                                                                                                    200

Частота обертання ротора, хв.-1                                                                            12000

Маса двигуна, кг                                                                                                       0,8

 

Технічна характеристика перетворювача струму ИЭ39401

Тип                                                                Змінний, трифаз­ний

Напруга, В:

первинна                                   380/220

вторинна                                   36

Частота струму, Гц:

первинна                                   50

вторинна                                   200

Потужність, кВт:

споживана                                 5,8

відтворювана                            4,4

Частота обертання ротора, хв.-1:

синхронна                                 3000

при навантаженні                     2800

 Маса, кг                                                       60

Блок-перетворювач  (рис. 5) змінює трифазний струм на частоту 200 Гц при напрузі 36 В. Він складається; з рами, електродвигуна 2, перетворювача 8 частоти і напруги струму, щита приладів 4 з амперметрами 5 і 6 та вимикачами 3 і 7. За допомогою щита приладів здійснюється керування передачею енергії від перетворювача 8 до елек­тродвигунів стригальних машинок та контроль напруги і сили струму на вході і виході.

 blok-peretvoryuvach.png

 

 

1- рама; 2 -електродвигун; 3, 7 - вимикачі; 4 - щит приладів; 5, 6 - амперметри; 8 - перетворювач

Рис. 7.5. Блок-перетворювач струму

 

Точильний апарат ДАС-350 (рис. 7.6) призначений для заточування різальних пар (ніж - гребінка) стригальних машинок. Він має станину, чавунний диск 5, тримач 7, су­порт 4, електродвигун 8 і коробку передач. Електродвигун потужністю 0,4 кВт підключається до мережі змінного струму напругою 380/220 В. Корпус точильного апарата заземлюється.

 

das-350.png 

1- станина, 2 - коробка  включення автоматичної подачі різця, 3 – маховик, 4 – супорт, 5 – диск,     6 – стояк, 7 - тримач (ножа, гребінки), 8 – електродвигун.

Рис. 7.6 - Точильний апарат ДАС-350