3.16 Доїльна установка УДА-100

 

Круговий доїльний зал «Карусель» (рис. 3.45) був сконструйований і побудований вперше на молочній фермі Уолкон-Гордон (штат Нью-Джерсі, США). На установках типу «Карусель» оператори обслуговують станки зсередини або ззовні.

Доїльна установка являє собою кільцевий конвеєр (внутрішній діаметр – 12 м, зовнішній – 15 м) на платформі якого розміщено 16 доїльних станків. Потужність приводу платформи 4 кВт від мотор-редуктора 4 з безступінчастим варіатором, що забезпечує частоту обертання платформи: один оборот за 6...14 хв. До складу агрегату входять також кормороздавач, маніпулятори доїння, молокопровід, вакуумна установка з повітропроводом, пункт санітарної обробки вимені, системи електропроводів та керування.

Автомат керуванням доїння забезпечує:

· обмивання вимені теплою водою з використанням щіток;

· керування конвеєром за допомогою 6 датчиків;

· зупинку платформи, якщо корова за період її оберту не повністю віддала молоко (маніпулятор доїння не зніме доїльні стакани з дійок), або ж не встигла зайти в станок із санітарного пункту чи зійти з платформи після доїння;

· реєстрацію звільнення платформи коровою;

· вмикання в роботу обладнання (розбризкувача води, щіток, обдування теплим повітрям) санітарної обробки корів;закривання воріт санітарного пункту.

Ваш браузер не поддерживает JWPlayer

shema_karusel.png

I доїльний зал; II машинне відділення; III котельна; IV кімната відпочинку; V лабораторія; VI гардероб і санвузол; VII кормове відділення; 1 – доїльний станок; 2 – доїльні апарати; 3 – шафа для запасних частин; 4 – привід конвеєра; 5 – бак для відвійок; 6 – бак для молока; 7 – сепаратор; 8 – охолодник; 9 – молокоприймальний бак; 10 – пульт керування; 11 – бак-акумулятор холоду; 12 – холодильна машина; 13 – вакуумний насос; 14 – електроводонагрівач; 15 – паровий котел; 16 – бойлер; 17 – бункер-дозатор комбікормів

Рис. 3.45. Схема розміщення обладнання доїльного агрегату УДА-100 «Карусель» із станками типу «Ялинка»

 

Доїльна установка УДА-100 «Карусель» з доїльним майданчиком карусельного типу, на якому розміщуються корови і знаходиться доїльне устаткування, призначена для безперервного доїння корів на молочнотоварних фермах і комплексах промислового типу, транспортування видоєного молока в молочне приміщення, фільтрації, охолоджування його і подачі в ємність для зберігання; дозволяє доїти корів в ритмі конвеєра, що створює умови для автоматизації процесу доїння. Пропускна спроможність установки 100 корів за годину. Оператори, що обслуговують поголів’я знаходяться всередині установки.

Якнайкращі умови для застосування установки – на фермах з безприв’язним утриманням тварин. На доїльній установці передбачені наступні технологічні операції: підготовку установки до доїння; підгін корів на переддоїльний майданчик; впуск корів на переддоїльний майданчик; впускання корів на установку УОВ-Ф-1 для автоматичної санобробки вимені за допомогою циліндрових щіток 1 (рис. 3.46); впускання корови в доїльний верстат конвеєра; здоювання перших струменів молока і надівання доїльного апарату; автоматизоване доїння, додоювання, знімання доїльного апарату після припинення молоковіддачі; вимір молока, надоєного від кожної корови (при контрольних доїннях); транспортування молока в молочне приміщення; фільтрацію молока; охолоджування молока і подачу його в ємність для зберігання; випуск корови з доїльного верстата після закінчення доїння і знімання доїльного апарату; промивання і дезінфекцію доїльної установки.

uov-f-1.png

1 – циліндрова щітка; 2 – шланг для подачі води; 3 – привід; 4 – пневмоциліндр

Рис. 3.46. Фрагмент установки УОВ-Ф-1 для обмивання вимені

 

Під час доїння агрегат УДА-100 обслуговують оператор і скотар. Відповідно до графіка, скотар підганяє чергову групу корів на переддоїльний майданчик і направляє їх в пункт санобробки доїльного агрегату.

При вході чергової корови в доїльний станок на платформі оператор на пульті керування дозатором встановлює задану норму видачі комбікорму. Потім він піднімає головку пневмодатчика, встановлює її на скобу, а доїльні стакани – на дійки корови і регулює підвісну частину доїльного апарата так, щоб забезпечити однаковий натяг усіх молочних трубок.

У режимі доїння, молоко від доїльних апаратів по двох незалежних кільцевих молокопроводах поступає в молокоприймальник, і далі відкачується молочними насосами в ємність для зберігання молока.

Машинне додоювання корів і знімання доїльних стаканів із вимені виконується автоматом без участі оператора. В пункті санобробки обмивання вимені наступної корови почнеться лише після того як відповідний датчик просигналізує про вихід з платформи чергової корови.

Промиванням установки керує система автоматичного промивання, уніфікована з доїльною установкою АДМ-8А. Миючий розчин або вода з бака промивання поступають до технологічної лінії, встановленої на кільцевій платформі, звідки через доїльну апаратуру поступає на два кільцеві молокопроводи і потім в молокоприймальник. Для промивання пластинчастий охолоджувач доїльної установки УДА-100А підключається між молочним насосом і баком для промивання. Промивання здійснюється під тиском, що створюється молочним насосом, а вода або миючий розчин поступає до бака промивання, а потім, залежно від програми, в каналізацію або на повторний круг циркуляції. Програма встановлюється на пульті керування.

TURN-STYLES HBR – доїльні зали «Карусель» (рис. 3.47) роторного типу модифікації «Ялинка» (дояр перебуває всередині) можуть вміщати від 16 до 40 стійл і призначені для ферми із середнім і великим поголівям худоби. HBR забезпечує зручне розміщення корів, що підвищує результати доїння. Додаткове устаткування для годівлі тварин у залі забезпечує реалізацію комплексної стратегії годівлі у випадку використання частково змішаного раціону, а також може використовуватись для згодовування концентрованих кормів під час пасовищного сезону або для роздавання додаткового корму.

Розділові ворота забезпечують швидкий вхід і вихід тварин. Система спроектована для максимальної оптимізації робочих умов дояра, включаючи гарний огляд і зручність доступу до вимені для очищення дійок і приєднання доїльного апарата.

Найбільш доцільно доїльні зали «Карусель» встановлювати на великих молочнотоварних фермах із загальним поголів’ям дійної череди більше 1000 тварин. Оператор і доїльне устаткування перебувають всередині платформи, доїльні апарати підключаються збоку.

dz_turn.png

 

Рис. 3.47 – Фрагмент доїльного залу TURN-STYLES HBR

 

Процес зміни тварин, а, відповідно, і доїння відбувається без-зупинно, більше не потрібно часу для очікування при зміні груп. Платформа рухається з однією встановленою швидкістю, установлена система придушення вакууму для того, щоб не провокувати стресову поведінку корів.

Також при використанні автоматизації процесу доїння може використовуватися функція зупинки обертання платформи на випадок, якщо корова наближається до виходу, але доїння ще не закінчене. Доїльний зал розрахований на 28 доїльних місць працює на 1 приводі та 2 моторах. Доїльний зал, розрахований на 30 доїльних місць і більше, працює на 2 приводах і 2 моторах. Доїльний зал «Карусель» оснащений високотехнологічною обертовою головкою – пристроєм, через який проходить вакуум-провід й молокопровід. Тривалість одного оберту – 6,5…18 хвилин.

Доїльний зал TURN-STYLES PER компанії ДеЛаваль може використовуватися як у фермерських господарствах, так і для промислового виробництва молока (рис. 3.48).

 

 

fragment_turn.png

Рис. 3.48 – Фрагмент доїльного залу TURN-STYLES PER

 

Доїльний зал TURN–STYLES PER – доїльний зал роторного типу з паралельними стійлами (від 20 до 60 стійл) і зовнішнім розташуванням оператора забезпечує максимальну продуктивність роботи дояра, навіть. якщо потрібно доїти поголів’я в 500 або 2000 корів. Цей доїльний зал створює безперервний потік корів від накопичувача до виходу з доїльного залу. Він дозволяє тугодійним коровам залишатися на платформі ще один оберт без порушення процесу доїння.

У доїльному залі «Європаралель» (рис. 3.49) корови розміщуються паралельно одна одній, задньою частиною до доїльної ями. Стійлове устаткування, виконане з оцинкованої сталі, відрізняється надійністю й практичністю.

Спеціальний задній упор охороняє персонал від травм, викликаних ударами ратиць протягом доїння. Система індексації (притиску) дозволяє притискати корів до краю доїльної ями для зручного розміщення при доїнні. Мінімальна відстань між доїльними апаратами заощаджує сили й час оператора при переміщеннях під час доїння.

За допомогою потужних пневмоприводних циліндрів здійснюється керування вихідними воротами під час заповнення залу, індексації тварин і виходу із залу. Приєднання підвісної частини відбувається позаду корови, що дає гарний огляд і доступ до дійок вимені. Шийні роздільники можуть бути зафіксовані в трьох різних положеннях, щоб не робити тиску на чутливі частини тіла тварини. Індексація корів дозволяє розташовувати тварин у положенні, зручному для доїння. Потім, після закінчення доїння, вихідні ворота піднімаються, і корови одночасно залишають зал, надаючи наступній групі можливість для заходу.

paralel.png

Рис. 3.49. Фрагмент доїльної установки «Європаралель»

 

Вихід здійснюється за допомогою ротаційних воріт. Доїльні зали «Європаралель» забезпечують високу пропускну здатність, завдяки широкій зоні входу й швидкому виходу. На доїльні місця корови попадають із накопичувача за допомогою механічного або електричного підганяльника. Тварини притискаються ближче до гнойових лотків, це сприяє підтримці чистоти в залі. Устаткування доїльного залу містить у собі:

· молочні пости;

· систему керування процесом доїння й промивання;

· вакуумну установку й молокоприємник.

MС200 — це сучасна мікропроцесорна система керування молочним постом (рис. 3.50).

 

ms-200.png

 

Рис. 3.50. Мікропроцесорна система керування молочним постом MС200

 

Система має безліч нових розширених функцій: дисплей показників надою і інтенсивності потоку молока, модернізовані програми пульсації з автоматичною стимуляцією вимені, пульсація, що контролюється молочним потоком, автоматичне знімання доїльного апарата по закінченні доїння, оповіщення про скидання доїльного апарата або низький надій, а також дистанційне програмування. Вона повністю контролює процес з моменту приєднання оператором доїльного апарата й до знімання по завершенні доїння.

Система складається з декількох з’єднаних між собою модулів: Пульсатор-ідентифікатор, всередині якого встановлено електронний блок, що складається з мікропроцесора й програмного забезпечення, що контролюють пульсацію й процес доїння. Система оснащена сучасною програмою, що забезпечує вдосконалений алгоритм пульсації, включаючи стимуляцію вимені, контроль молочного потоку, настроювання будь-яких пропорцій і інтенсивності. Система має чотирицифровий дисплей і миготливі індикатори показань про надої і іншу інформацію. Датчик вільного потоку молока вимірює рівень потоку молока з використанням променів ближньої (довгохвильової) інфрачервоної (ІЧ) області спектра. Він повністю герметичний і не має рухомих частин. Молочний потік вільно проходить через внутрішню трубку датчика. Сигнали інтенсивності потоку потрапляють на головну схему керування пульсатора. Подвійний соленоїдний вентиль сконструйований аналогічно пульсатору і містить більшість його механічних частин, але функціонує як контрольний клапан. Вентиль отримує команди з пульсатора й керує вакуумним клапаном відключення. Сполучна коробка забезпечує зручне приєднання всіх модулів системи і містить у собі водонепроникні ущільнювачі і перемикач живлення.