3.10 Доїльні установки АД-100Б, ДАС-2В

 

Доїльні установки АД-100Б, ДАС-2В (рис. 3.23) призначені для машинного доїння 100 корів в переносні доїльні відра при прив'язному утриманні корів. Вони складається з дев'яти доїльних апаратів, вакуум-проводу (трубопроводів 1″ і 11/2″), візка для перевезення фляг, пристрою промивання, шафи запасних частин, вакуумної установки (УВУ- 60/45). Доїльний агрегат обслуговують чотири дояри з двома доїльними апаратами кожен.

Технологічний процес роботи доїльного агрегату складається з наступних операцій: а) підготовка до доїння; б) доїння; в) транспортування молока в молочне відділення; г) промивання і дезінфекція доїльного апарату.

Пристрій промивання монтують в мийному або молочному приміщенні ферми. Для обмивання зовнішніх поверхонь апаратів і обполіскування доїльної апаратури є два розбризкувачі, які рукавами (завдовжки 2,5 м) з'єднуються з водопроводом.

У режимі доїння робота доїльного агрегату заснована на принципі відсмоктування молока доїльним апаратом з цистерни дійки вимені корови під дією розрідження (вакууму), що створюється в системі трубопроводів вакуумним насосом.

 

du_v_v_dra.png

1 - вакуум-провід; 2 - доїльний апарат; 3 - шафа для зберігання дійкової гуми і запасних частин; 4 - установка для промивання апаратів;     5 - вакуум-регулятор; 6 - вакуумна установка; 7 - вакуум-балон; 8 – вакуумметр.

Рис. 3.23 - Доїльні установки із збором молока в доїльні відра

 

Процес промивання здійснюється таким чином. Після закінчення доїння доїльну апаратуру, поверхні відер і кришок від молока обмивають з розбризкувачів. 

Потім доїльні стакани апаратів опускають у відра (по два в кожне відро) і фіксують шайби колектора доїльного апарату в положення "Промивання". На штуцер з внутрішньої сторони кришок встановлюють насадки, опускають їх у відра і фіксують кришки дугами на горловині відра. Встановлюють їх на кронштейни колекторних труб, а магістральні вакуумні шланги підключають до кранів колекторної труби вакуум-проводу пульсопідсилювачів. У пластмасові відра, які встановлені на підлозі, заливають по 8 л гарячої води (55…65 °С) з мийно-дезінфікуючими засобами і відкривають крани на колекторній трубі.

Регулювання величини розрідження в системі здійснюється шляхом збільшення або зменшення кількості регулювальних шайб. Для збільшення розрідження додаткові шайби навісити, для зменшення -зняти. За показниками стрілки індикатора визначається запас продуктивності вакуумного насоса. Стрілка індикатора запасу вакууму має бути за третьою міткою по вертикалі (подача повітря не більше 15 м3/год.).

Доїльна установка ДАС-2В призначена для тих же цілей, що і установка АД-100Б. Відмінність полягає в тому, що ДАС-2В комплектується уніфікованими доїльними апаратами АДУ-1 і вакуумними насосами УВУ- 60/45.