3.7 Доїльні апарати "Волга", ДА-2М, "Импульс-59"

 

Тритактний доїльний апарат «Волга» (рис. 3.9, а) складається з чотирьох двокамерних доїльних стаканів 5, колектора 6, пульсатора 3, доїльного відра  1 із кришкою 2 і двох гумових шлангів: повітряного 8 і молочного 7. Кожний стакан з'єднується з колектором двома трубками: молочною 9 і повітряною 10. Схеми доїльних апаратів АДУ-1 і ДА-2М, багато в чому схожі на розглянуту вище (рис. 3.9 б и в).

 

 Доїльний стакан апарату «Волга» (рис. 3.12) складається з алюмінієвої гільзи 1, соскової гуми 2, єднального кільця 3, оглядової чашечкі 6 і гумового кільця 5. Гільза має патрубок 4 для з'єднання повітряної трубки з колектором. Соскова гума циліндричної форми з діаметром соскового отвору 23 мм. У її верхній частині є присосок, у внутрішній порожнині якого завжди підтримується вакуум, що сприяє в період такту відпочинку утриманню стакана на соску.

d._stakan_volga.png

 

1 – гільза; 2 – дійкова гума; 3 – молочна трубка;

4 – кільце монтажне.

 

 

 

Рис. 3.12 - Доїльний стакан апарату «Волга»

 

Двотактний доїльний апарат ДА-2М випускається в двох варіантах: для доїння із збиранням молока в відро і в молокопровід. Апарат вмикається в роботу відкриттям клапана, розташованого в нижній частині корпусу його колектора, що не має клапанного механізму, тому що він, на відміну від апарату, «Волга» виконує тільки функції збору молока і передачі його в доїльне відро або молокопровід. Принцип дії цього апарату схожий із роботою АДУ-1 двотактного виконання.

Робочий процес доїльного апарата німецької фірми «Импульс-59» протікає по двотактному циклу і відрізняється від АДУ-1 тільки тим, що передні і задні соски видоюються попарно, що обумовлено конструкцією пульсатора. Такий апарат складніший за конструкцією, але має суттєві переваги: пом’якшується механічна дія на вим’я, покращується вакуумний режим внаслідок одночасного впуску повітря тільки в двох доїльних стаканах, а також проходить часткове розгойдування доїльного апарата, що здійснює незначний масаж вимені.