Вступ

ВСТУП


Механіка матеріалів і конструкцій – одна з найважливіших загально-технічних дисциплін, яка відіграє суттєву роль у науковій підготовці інженера будь-якої спеціальності, оскільки кожному з них у практичній діяльності доводиться вирішувати широке коло задач, серед яких велике місце займають розрахунки на міцність, жорсткість та стійкість.
Механіка матеріалів і конструкцій є дослідно-теоретичною дисципліною, оскільки вона широко використовує експериментальні дані під час теоретичних досліджень. Експеримент необхідний для визначення механічних властивостей матеріалів, а також для перевірки теоретичних висновків, що базуються на деяких гіпотезах, що спрощують розрахунки. Механічні характеристики матеріалів визначаються випробуванням стандартних зразків під навантаженням у лабораторії.
Незважаючи на високий розвиток теорії, у багатьох галузях інженерної практики переважну значимість мають експериментальні методи дослідження.
Лабораторні заняття є складовою частиною загального курсу механіки матеріалів і конструкцій і є ланкою, що пов’язує теорією з практикою. Вони дозволяють поглиблювати та закріплювати теоретичні знання, отримані студентами на лекціях, перевіряти науково-теоретичні положення експериментальним шляхом, знайомитись з устаткуванням, приладами, обладнанням та матеріалами, вивчати на практиці методи наукових досліджень.
Даний методичний посібник містить в собі відомості, що необхідні студентам для самостійної підготовки й виконання лабораторних робіт з механіки матеріалів і конструкцій.
Задачами проведення лабораторних занять є:
otstup.png визначення механічних властивостей матеріалів в умовах статичного та динамічного навантажень;
otstup.pngперевірка теоретичних висновків шляхом експерименту.
Лабораторні роботи проводяться для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальностей 208 «Агроінженерія», 133 «Галузеве машинобудування» та 122 «Комп’ютерні науки».
Кількість лабораторних робіт відповідає наявності устаткування на кафедрі технічної механіки. Порядок виконання та вид лабораторної роботи можуть регламентуватись викладачем відповідно до програми курсу залежно від спеціальності.
До проведення лабораторних занять студент повинен самостійно вивчити ту роботу, що передбачена робочою програмою з курсу відповідної дисципліни, з’ясувати мету й теоретичні основи даної роботи, принцип дії машин і приладів, порядок виконання роботи й обробку результатів експерименту. Під час підготовки до лабораторних занять необхідно перевіряти свої знання, відповідаючи на всі тестові запитання для самоконтроля, які наведено в кінці кожної роботи.