2.3 Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів

 image042.jpg

Рисунок 2.3.1 Сосиски Філейні

snimok1.png

Рисунок 2.3.2 Сарделька Ятрань Фірмова варена.

 

Напівавтомати для формування сосисок призначені для наповнення м'ясним фаршем целюлозної оболонки, виробництва сирих батончиків сосисок і навішення їх на приймальний пристрій.

 image044.png

Рисунок 2.3.3 - Напівавтомати формування сосисок:

а - напівавтомат АФСБ-500: 1- пульт керування; 2- бункер; 3- шприци; 4 - пристрій завантаження оболонки; 5-механізм навішення; 6- ковбасний ціпок; 7 - пристрій для прийому сосисок;

б - напівавтомат АФС-1000: 1 - пристрій для завантаження фаршу; 2 - пристрій для подачі фаршу; 3- станція; 4- насос; 5 - пристрій для перекручування сосисок; 6 - пристрій для навішення сосисок; 7 - пристрій для прийому сосисок.

 

 Перед початком роботи перевіряють чистоту внутрішніх поверхонь напівавтомата, відсутність сторонніх предметів, наявність ниток в тримачах вузла обкручування.

Перед включенням електродвигуна напівавтомата прокручують механізми за маховик вручну.

Короткочасним включенням електродвигуна за допомогою кнопки управління переконуються в правильному напрямку руху барабану протяжки (барабан повинен рухатися від передньої панелі). Початок повороту барабана має збігатися з повним відкриттям вікон в перетискних пластинах.

Обслуговування напівавтомату зводиться до періодичної подачі вручну в прийомні отвори оболонки, наповненої фаршем. Щоб уникнути витискування фаршу з оболонки, що подається, кінець її зав'язують шпагатом або ниткою. В процесі роботи стежать за відсутністю обривів оболонки і нитки, наявністю нитки і отриманням сардельок і сосисок, стандартних по довжині.

Нитка вводиться в отвір за допомогою протягувача, бобіни вставляються в утримувачі котушок.

Після закінчення роботи напівавтомат піддають ретельній санітарній обробці.

Шприци варто постачати справними манометрами й запобіжними клапанами. На дроселі шнекового шприца необхідно встановлювати вакуумметр.

image045.jpg

Рисунок 2.3.4 Промислові вакуумметри.

 

Педалі шприців повинні бути обгороджені від випадкового включення. Відкидні площадки для обслуговування шприців варто розташовувати з правого боку шприца. Вони повинні бути зручними для обслуговуючого персоналу й зблоковані з пусковим пристроєм, що попереджує пуск у роботу шприца при відкинутій площадці.

 image046.jpg

Рисунок 2.3.5  Манометри тиску.

 

На магістралі, що подає стиснене повітря під тиском, крім манометра необхідно передбачити редукційний і запобіжний клапани, відрегульовані на необхідний тиск.

image047.jpg

Рисунок 2.3.6 Принцип роботи редукційного клапану

image048.png 

Рисунок 2.3.7 Запобіжний клапан.

 

Частини приводу, що рухаються: конвеєрного стола для в'язання ковбас, приводного і натяжного барабанів варто закривати кожухами. Столи повинні бути обладнані висувними сидіннями, що вбираються, для формувальників ковбасних виробів, що дозволяють працювати в позі «стоячи - сидячи», відкидним сидінням, закріпленим на ніжці стола, для короткочасного відпочинку робітника, зайнятого навішенням ковбас; необхідним інвентарем і пристосуваннями (шпагатоутримувачами, пристроєм для обрізання шпагату й оболонки, ємності для збору залишків фаршу та ін.).

При застосуванні напівавтомату для формування ковбасних виробів з накладенням металевих скріпок на кінці оболонок обертові деталі устаткування повинні бути обгороджені кожухами, зблокованими з пусковим пристроєм. При відкритому кожному з кожухів повинна бути виключена можливість пуску автомата в роботу. Для вилучення застряглих скріпок передбачені спеціальні гачки.

Кліпсатор Kocateq G. |Кліпсування ковбас

snimok2.png

Напівавтоматичний пневматичний кліпсатор PA-90-J

snimok3.png