3.1 Технологічне обладнання для попереднього витягування олії

У деяких технологічних лініях передбачене попереднє подрібнення м’ятки перед процесом її обсмажування. Це здійснюється в апаратах, які мають назву форшнеки.

Форшнек КЯ (рис. 3.1.1) складаєься із труби, у якій розміщений шнек. Шнек складається з двох частин: транспортувальної (цілі витки) пресувальної (з розривними витками і з вирізами на витках). Транспортувальний шнек заповнюється м’яткою цілком. У процесі переміщення м’ятки по шнеку вона обробляється парою, яка подається через форсунки у верхній частині транспортувального шнека. Зволожена і підігріта м’ятка надходить у пресувальну частину шнека, де піддається пресуванню під невеликим тиском (0,1…0,2МПа) та інтенсивному перемішуванню завдяки переходу часток м’ятки через вирізи у витках шнека. Олія протікає через зеєри та видаляється з преса шнеком. Даним апаратом досягається витягувати до 70% олії.

image038.gif

Рисунок 3.1.1 – Схема форшнека КЯ:

1 – бункер; 2 – форсунки подачі пари; 3 – ножі-мішалки; 4 – патрубок; 5 – шнек-живильник; 6 – вал шнековий; 7 – зеєрний циліндр; 8 – регулюючий конус; 9 – шнек для видалення олії.

image039.png

Рисунок 3.1.2 – Фото форшнека КЯ.