3.2. Ситові корпуси

Ситовий корпус являє собою пакет з покладених одна на одну ситових рам, стягнутих шістьма вертикальними стяжками, що проходять в отвори поперечних швелерів, закріплених на верхній і нижній рамах. Ситовий корпус за допомогою вертикальних подовжніх планок у всіх рамах розділений на рівні частини, у кожній з яких сортуються продукти. У просіювачі з двома корпусами можна сортувати чотири різні суміші, тому його називають чотирьохприймальним. Усі рами, крім верхньої і нижньої, по своєму призначенню і конструкції підрозділяються на три види: рами із прохідним дном, з розподільним та з розподільним і суцільним збірним (транспортуючим) дном.

Рама з прохідним дном (рис. 3.2.1, а) розділена поздовжньою перегородкою 1 на дві частини. Для створення приймального і випускного каналів встановлені поперечні бруски 2 і 3. Поздовжні перегородки 4 утворюють канал 5. Сито прибивають до рами з нижньої сторони. До поздовжніх сторін ситової рами і поздовжніх перегородок кріплять гонки 6. Над ситом до стінок рами та брускам монтують дно 7 з тонкої листової сталі. По всій довжині дна роблять вирізи, що збігаються з каналом 5. У даному випадку дно є прохідним, тому що продукт, що потрапив на нього із сита, розташованого вище, проходить через канали, не потрапляючи на сито розглянутої рами.

На верхній площині дна закріплені сталеві направляючі 8 для щіток. Рухаючись щітки очищають сито, розташоване вище рами. Направляючі повинні бути однакової висоти та ширини, без виступаючих частин і шорсткості, а також жорстко скріплені за допомогою проміжних опор із дном ситової рами. Ці опори виготовляють з листової сталі, їх пропускають крізь днища і приварюють по обидва боки.

Продукт надходить на сито через канал 9. Частина його, що йде сходом, віддаляється через канал 10. Щоб усунути можливість потрапляння продукту з дна каналу 7 у канал 10, у каналі 5 передбачені лотки 11. Якщо необхідно зробити в рамі канали для пропуску окремих фракцій продукту із сит, розташованих вище, то замість бруска 3 встановлюють по висоті рами поперечну перегородку, що утворить одну зі стінок каналу 9.

Рама з розподільним дном показана на рисунку 3.2.1, б (позиції залишені ті ж, що і на рисунку 3.2.1, а ). З кожної сторони у дні зроблені по два вирізи 12, у результаті чого продукт надходить на сито даної рами. Дно рами розподіляє продукт по всій площі сита. Для надання дну твердості і підтримки сталевих направляючих окремі його частини з'єднані поперечними планками 13. Продукти з розташованих вище рам проходять через канали 14. У залежності від місця перебування ситових рам по висоті корпуса в них передбачають деяке число поперечних каналів для пропуску окремих фракцій, отриманих з верхніх ситових рам.

image025.png

Рисунок 3.2.1 – Схема рам розсіву: а – рама з прохідним дном; б – рама з розподільним дном; 1, 4 – повздовжні перегородки; 2, 3 – поперечні бруски; 5, 9, 10, 14 – канали; 6 – гонки; 7 – дно; 8 – направляючі для щіток; 11 – лоток; 12 – вирізи; 13 – планки.