2.3. Подрібнювачі ударно-відцентрової дії

Ентолейтор. Робочий орган ентолейтора РЗ-БЭР (рис.2.3.1) – ротор, що складається з двох плоских горизонтальних дисків 2, з'єднаних між собою циліндричними втулками 3. Ротор встановлений у корпусі, виконаному у формі равлика. Продукт після подрібнення у вальцьовому верстаті надходить у приймальний патрубок ентолейтора і попадає через отвір у верхньому диску ротора в його робочу камеру. Під дією відцентрових сил інерції і повітряного потоку продукти розмелу зерна рухаються від центра до периферії ротора. Унаслідок багаторазових ударів по втулці і корпусу зернові продукти додатково подрібнюються, а спресовані грудки руйнуються.

image012.gif

Рисунок 2.3.1 – Схема ентолейтора РЗ-БЭР:

1 – корпус; 2 – диски; 3 –  втулка; 4 –  приймальний  патрубок; 5 – кришка; 6 – випускний патрубок;

І – вихідний продукт; ІІ – подрібнений продукт.

 

Подрібнений продукт виводиться через випускний патрубок 6 і надходить у продуктопровід. За даними випробування ентолейтора, після вальцьового верстата отримано наступні технологічні показники: витяг борошна склало 26,5 ± 0,6%. При зольності вихідного продукту 0,53% зольність борошна 0,41 ± 0,01%.

До ударно-відцентрових подрібнювачів відносяться і дискові дробарки. Їх застосовують в основному для дрібного подрібнення зерна на борошно і крупи. У дисковій дробарці (рис. 2.3.2) продукт падає між двома рифленими дисками. Один з цих дисків 1 нерухомий, інший, диск 2, обертається на горизонтальному валу 3. Обертовий диск 2 за допомогою регулюючого пристрою (на рисунку не показано) може переміщатися в горизонтальному напрямку, що впливає на ступінь подрібнення. Колова швидкість диска при подрібненні зерна становить 7 – 8 м/с.

 555551.png

       Рисунок 2.3.2 – Дискова дробарка: 1 і 2 – диски; 3 – горизонтальний вал.