‪ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ДМИТРА МОТОРНОГО

3.7 Специфічні властивості опалювальних систем на базі ТН

 

ТН і низькотемпературні системи опалювання укомплектовуються засобами автоматичного регулювання (фірма ФРН - "Viesman", США - "General Electric C°"). Для управління, регулювання і контролю роботи ТН розроблені мікрокомп'ютери. У мікрокомп'ютері ТХ - Resumat (ФРГ) команди вводяться за допомогою клавіатури. Є покажчики клавіатури встановлених і дійсних експлуатаційних величин. Можливо виконання чотирьох програм управління джерелом тепла (розчином вода-повітря), процесом відтавання випарника, спільною роботою з додатковим генератором тепла і без нього. Мікрокомп'ютер дозволяє здійснити більш ретельну настройку теплового насоса і встановити періоди (включення - виключення) його роботи. Це дає додаткову енергію в системі, обладнаній комп'ютером ТХ - Resumat, в розмірі 30% по відношенню до традиційної системи регулювання.

У систему регулювальної автоматики системи опалювання (що використовує тепло ґрунту) фінської фірми АСА входить зовнішній датчик, який корегує температуру теплоносія, що поступає в систему опалювання.

Наявність в автоматиці регулювання кварцових годинників дозволяє знизити кімнатну температуру на бажаний проміжок часу. При цьому ТН включається рідше, що позначається на скороченні витрати електроенергії.

image005.jpg

 

Перейти до початку посібника