3.3.1 Умови розливу пива

Розлив пива - це фасування пива у тару, без погіршення якості пива і для забезпечення доставки його до споживача.

Умови при розливі пива:

1) Збереження фізико-хімічної рівноваги, яка встановилась при бродінні і дозріванні.

2) Не допустити втрат СО2.

3) Щоб як і при фільтруванні, так і при розливанні тиск не падав нижче значення, що встановилося у апараті для доброджування. Слід уникати різких змін температури й тиску взагалі. Ось чому завжди працюють з протитиском повітря, а краще вуглекислого газу від 0,07 до 0,15 МПа; при цьому в момент подачі пива спочатку автоматично вирівнюється тиск у транспортному резервуарі (пляшці або кегу) до тиску в резервуарі, з якого пиво розливається, тобто пиво розливають за ізобаричних умов. Тільки за таких умов якість пива не змінюється від втрати вуглекислого газу й воно занадто не спінюється під час розливу.

4) Не допустити контакту пива з киснем повітря - внаслідок окислення редукуючих речовин, що супроводжується зміною окислювально-відновного потенціалу. У разі навіть незначного зростання рH пиво схильне до помутніння, і тим більше, чим більше воно має кисню. Окислюються у першу чергу білки й полі фенольні речовини. Обидві групи цих речовин створюють колоїдне помутніння. При окисленні дубильних речовин пиво, крім того, набуває додаткового забарвлення.

Окислення негативно впливає на смак пива, тому що при цьому полі-фенольні й гіркі хмельові речовини набувають неприємного смаку, а при окисленні летких речовин хмелю погіршується аромат. Присутність кисню також сприяє розмноженню дріжджів і утворює передчасне дріжджове помутніння. Найбільш ефективним заходом зниження вмісту повітря у пиві є розливання його під тиском вуглекислого газу, а також можна нейтралізувати додаванням до пива сильно редукуючої речовини, наприклад аскорбінової кислоти.

image060.png